جدیدترین مطالب

» اجتماعی » زلزله ۳.۲ ریشتری اشتهارد کرج را لرزاند / این لرزه خطرناک نیست
 74 بازدید

زلزله ۳.۲ ریشتری اشتهارد کرج را لرزاند / این لرزه خطرناک نیست

بر اساس مصاحبه  ای که با استاد پژوهشگاه زلزله شناسی انجام شده ایشان اعلام کردند که : هیچ مشکلی به واسطه وقوع زمین لرزه اشتهارد در این شهرستان بوجود نیامده است. طبق اعلام مرکز لرزه نگاری کشور زمین لرزه‌ای به بزرگی 3.2 ریشتر ساعت 6:50 صبح امروز شنبه، حوالی  اشتهارد در استان البرز رخ داد. 

زلزله ۳.۲ ریشتری اشتهارد کرج را لرزاند / این لرزه خطرناک نیست

زلزله ۳.۲ ریشتری امروز شنبه ۳ آذر اشتهارد کرج را لرزاند

 

بر اساس مصاحبه  ای که با استاد پژوهشگاه زلزله شناسی انجام شده ایشان اعلام کردند که : هیچ مشکلی به واسطه وقوع زمین لرزه اشتهارد در این شهرستان بوجود نیامده است.

طبق اعلام مرکز لرزه نگاری کشور زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر ساعت ۶:۵۰ صبح امروز شنبه، حوالی  اشتهارد در استان البرز رخ داد.

عمق این زمین لرزه در ۸ کیلومتری از سطح زمین و بر روی گسل ایپک در شهرستان اشتهارد گزارش شده است.

در این باره مهدی زارع استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد:

زلزله سوم آذر رخداد کوچکی، در منطقه‌ اشتهارد است که از اوایل آبان ۹۶ تا کنون ۱۵ زلزله با بزرگای بیش از ۳.۵ در آن پهنه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: تا زمانی که شدت زلزله و تعداد لرزه‌های کوچک از میانگین بالاتر نرود، خطر و ریسک زمین لرزه  متوجه  گسل مذکور نیست و نمی‌توان انتظار رویداد بزرگتری را داشت؛ همچنین این لرزه خطری برای گسل تهران ایجاد نکرده است.

زارع افزود: هنگامی که فراوانی این رخداد‌ها زیاد باشد باید بررسی‌های دقیق میدانی برای تخمین احتمال رخداد زمین لرزه‌های مهم بعدی انجام شود.

استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی به واسطه وقوع این زمین لرزه در شهرستان اشتهارد بوجود نیامده است.

وی گفت: یکی از گسل‌های مهمی که کلانشهر کرج و مراکز صنعتی پیرامون آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، گسل اشتهارد است، این گسل ۳۰ آذرماه سال گذشته زلزله ۵.۲ ریشتری مشکین دشت استان البرز را لرزاند که بیش از ۳۰ پس لرزه داشت.

گفتنی است؛ استان البرز بر روی حدود ۴۰۰ کیلومتر گسل زلزله قرار دارد.

 

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , ایران , جدیدترین مطالب
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin