جدیدترین مطالب

» اخبار » در حالی که سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است، ایران خودرو قیمت محصولات خود را افزایش داد!
 20 بازدید

در حالی که سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است، ایران خودرو قیمت محصولات خود را افزایش داد!

افزایش قیمت محصولات ایران خودرو   در حالی که از ماه‌ها پیش سازمان حمایت در حال بررسی قیمت خودرو با توجه به افزایش قیمت ارز است، خودروسازان از مدت‌ها پیش قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند و به تازگی ایران خودرو هم قیمت جدید ۴ محصول خود را اعلام کرد. گروه صنعتی ایران خودرو طی […]

در حالی که سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است،  ایران خودرو قیمت محصولات خود را افزایش داد!

افزایش قیمت محصولات ایران خودرو

 

در حالی که از ماه‌ها پیش سازمان حمایت در حال بررسی قیمت خودرو با توجه به افزایش قیمت ارز است، خودروسازان از مدت‌ها پیش قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند و به تازگی ایران خودرو هم قیمت جدید ۴ محصول خود را اعلام کرد.

گروه صنعتی ایران خودرو طی بخشنامه‌ای قیمت چهار محصول را برای فروش اعلام کرد.

در این بخشنامه که قیمت ۴ محصول برای فروش از ۱۷ آذر و تحویل فوری اعلام شده، قیمت ۳ محصول افزایش و قیمت یک محصول جدید اعلام شده است.

در این اطلاعیه قیمت چهار محصول پژو پارس اتوماتیک ۸۳ میلیون تومان، S30 اتوماتیک ۱۴۱ میلیون تومان، رنو تندر ۹۰ پیکاپ ۷۷ میلیون تومان و وانت آریسان دو گانه سوز ۳۶ میلیون تومان مشخص شده است در حالی که قیمت قبلی پژو پارس اتوماتیک ۵۴ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان، رنو تندر ۹۰ پیکاپ ۳۹ میلیون و ۱۶۲ هزار تومان و وانت آریسان دوگانه سوز هم ۳۱ میلیون و ۸۶۱ هزار تومان بوده است.

بنابراین با محاسبه قیمت‌ها مشخص می‌شود این خودروساز بیش از ۲۸ میلیون تومان قیمت پژو پارس اتوماتیک، و حدود ۳۸ میلیون تومان قیمت رنو تندر ۹۰ پیکاپ و بیش از ۵ میلیون تومان قیمت وانت آریسان دوگانه سوز را افزایش داده است.

افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و حتی افزایش قیمت خودروهای تولید داخلی توسط سایر خودروسازان از قبیل بهمن موتور در افزایش قیمت بسترن B30 و امثال آن در حالی اتفاق افتاده که سازمان حمایت هنوز هیچ مجوزی را برای افزایش قیمت خودرو صادر نکرده و از طرفی نسبت به اینگونه افزایش قیمت هما هم هیچ واکنشی از خود نشان نداده است و مانند همیشه نقش بی‌تاثیر خود را در حمایت از مصرف‌کننده حفظ کرده است.

پیشنهاد کنکاش :  خبر هایی در خصوص تعطیلات زمستانی مدارس در سال 1397

گفتنی است بعد از اینکه شورای رقابت از شمول قیمت گذاری خودرو خارج شد، مقرر شد تا قیمت تمام شده خودرو‌های داخلی با توجه به تحولات اخیر ارزی توسط سازمان حمایت بررسی شود که تاکنون در این مورد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان هیچ گونه اظهار نظر رسمی نداشته است.

افزایش خودسرانه قیمت‌های خودرو توسط خودروسازان در حالی اتفاق می‌افتد که چهارشنبه هفته گذشته رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد «سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسئول اعلام قیمت خودرو و تنظیم بازار است و رسیدگی خواهد کرد.»

رحمانی همچنین گفته بود «قیمت خودرو را باید حتما پایین بیاوریم و نباید اجازه دهیم در بازار رانت و دلالی پیش بیاید!».

به گزارش فارس، اگرچه رحمانی گفته که قیمت خودرو را باید حتما پایین بیاوریم اما تاکنون هیچ راهکاری از سوی وزارت صنعت برای کاهش قیمت خودرو اعلام نشده و سازمان حمایت هم به عنوان مسئول تنظیم بازار هیچ‌گونه اقدامی برای جلوگیری از این افزایش‌ قیمت‌ها به عمل نیاورده است.

گفتنی است پیش از این رحمانی در گفت‌وگو با فارس و بعد از اینکه سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی به نقل از مسئولان وزارت صنعت نقل کرده بود که رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف کرده است با انکار این موضوع گفت: رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالفت نکرده است.

به هرحال آنچه مسلم است مسئولان ذیربط بدون توجه به افزایش قیمت‌ها طی ماه‌ها اخیر، پشت درهای بسته هنوز در کنج اتاق‌های خود مشغول محاسبه قیمت تمام شده کالا، خدمات و قیمت انواع خودروها هستند و می‌خواهند دقیق‌ترین قیمت‌ها را به بازار اعلام کنند که نه تولید کننده متضرر شود و نه مصرف‌کننده آسیب ببینند. اما معلوم نیست این محاسبات کی قرار است به پایان برسد؟

پیشنهاد کنکاش :  میزان سود مشمولان عادی سهام عدالت چقدر است؟
[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بیشتر بخوانید:


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار , اقتصادی , ایران , جدیدترین مطالب
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin