جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » با مفهوم کسب و کار کاملا آشنا شوید و از آن استفاده کنید !
 23 بازدید

با مفهوم کسب و کار کاملا آشنا شوید و از آن استفاده کنید !

ما برای کسب رضایت قلبی کار میکنیم، نه برای کسب پول؛ به یاد داشته باشید هرگاه چنین نباشد، شما ابزاری هستید که در اختیار پول قرار گرفتید، در واقع برخلاف آنچه هدف از زندگی بوده، شما به عنوان برده ای در استخدام پول درآمدید بجای اینکه از آن برای آسایش خود و دیگران استفاده کنید .

با مفهوم کسب و کار کاملا آشنا شوید و از آن استفاده کنید !

کسب و کار

 

قبل از اینکه به فکر راه اندازی یک کسب و کار باشیم، ابتدا باید تعریف دقیقی از مفهوم تجارت و کسب و کار داشته باشیم.

 

۱-۱ تاریخچه پیدایش کسب و کار

در گذشته بسیار دور انسانها دارای سبک زندگی کاملا متفاوتی بودند. آنها برای برآورده ساختن نیازهای اولیه خود مانند: غذا، پوشاک، مکانی برای زندگی، ابزار آلاتی برای شکار و کشاورزی و غیره می بایست خودشان دست به کار شده و برای تهیه آنها اقدام میکردند. به مرور زمان مشخص شد که هر کس در انجام کار و یا ارائه خدمات خاصی دارای مهارت باالاتری نسبت به دیگران بود، بنابرین ؛ سعی میکردند تا دیگران را نیز از هنرشان بی نصیب نگذارند و همیشه خدمات و حاصل دسترنج و هنرشان را با دیگران قسمت میکردند و بدین ترتیب محبت شان را به دیگران ابراز میکردند.

افرادی که در یک منطقه و روستا کنار یکدیگر زندگی میکردند، در تلاش بودند ، بنحوی زندگی خود و دیگران را به بهترین شکل ممکن اداره کنند. آنها بهترین تولیدات و مهارتهایشان را با دیگران به اشتراک می گذاشتند.

 

کسب و کار

فردی که توانایی بالاتری در ساختن قاشق چوبی داشت؛ سعی میکرد بیشتر از میزان نیازش تولید کند و آنها را در ازای دریافت چراغ چربی سوز، پاپوش و لباس، در اختیار دیگران قرار میداد.

با این اقدام، نیاز خود و دیگران را برآورده می کردند و از طرفی، میزان رضایت خاطر بسیار زیادی کسب میکردند.

با گذشت زمان، سطح نیازهای افراد افزایش پیدا میکرد و بهمین ترتیب توانایی آنها در تولید نیز افزایش می یافت. در نتیجه این اتفاقات ، بر میزان مبادلات نیز افزوده شده بود ، ولی یک مشکل اساسی در این میان وجود داشت و این مشکل روز به روز بزرگتر میشد و آن

هم این بود که برای افراد این موضوع که فردی را پیدا کنند که کالا و خدماتی را بخواهد که آنها تولید کرده و یا مهارت ارائه آنرا داشته باشند که در مقابل، فرد مورد نظر می بایست چیزی را ارائه می کرد که وی به آنها نیاز دارد، کم کم داشت تبدیل به یک کابوس میشد.

مثل همیشه ؛ انسان از قدرت فکر و خلاقیت استفاده کرده و برای این مشکل هم راه حلی پیدا کرد؛ اختراع پول، اقدامی بود که برای حل این مشکل صورت گرفت. از این به بعد ، مردم نگران این نبودند که بدنبال یک مشتری خاصی باشند که در مقابل بتواند نیازهایشان را نیز برطرف کند، بلکه به آسانی کالا و خدماتشان را در ازای دریافت پول به دیگری ارائه میکردند و با پرداخت پول، کالا و خدمات مورد نیازشان را دریافت میکردند.

پیشنهاد کنکاش :  هاتگرام و تلگرام طلایی تا آخر آذر ماه باید از تلگرام جدا شوند

 

کسب و کار

با رونق تکنولوژی امکان رسیدن به خواسته ها بیشتر شد

 

بر اساس قانون تبدیل دائمی انرژی؛ همه چیز انرژی است و انرژی هرگز از بین نمیرود بلکه از شکل و حالتی به شکل و حالتی دیگر تبدیل میشود. هر ایده ای که در ذهن انسان تولید میشود انرژی است و این انرژی میتواند به اشکال مختلف تبدیل شود. ایده در ذهن انسان شکل میگیرد و نمود فیزیکی این انرژی میتواند به شکل هرچیزی تجلی پیدا کند.

انسان بجای انجام دادن و یا ارائه کالا در مقابل دریافت خدمات و کالا ، پول را اختراع کرد، در واقع فرم و حالت دیگری از انرژی را جایگزین کرد. پول انرژی است که انسان در برابر دریافت انرژی از طرف دیگران به آنها ارائه میکند. پول ابزاری بود در اختیار انسان تا بتواند ۱ به راحتی نیازهایش را برآورده سازد.

به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی ؛علاوه بر امکان برآورده ساختن نیازها، امکان رسیدن به خواستهای مختلف که روزبروز هم بر تعداد آنها افزوده میشود ، نیز فراهم شده .

 

۲-۱ تعریف کسب و کار

شاید شکل و قیافه کسب و کار و تجارت تغییر زیادی داشته ولی تعریف تجارت و کسب و کار و فلسفه آن همان است که در بخش تاریخچه به مطالعه آن پرداختید. بنابرین تجارت و کسب و کار فعالیتی است که در ساده ترین شکل توسط یک شخص که صاحب دارایی ها و سرمایه و مسئول بدهی های خود است اداره میشود و در پیچیده ترین حالت ؛ فعالیت هایی است که توسط شرکت های بزرگ چند ملیتی، سهامی و غیره صورت میگیرد که عملکرد هر یک؛ بر اساس نوع تشکیلات ، سرویس و خدماتی که ارائه میکنند و نوع ارتباط آنها با موسسات و اشخاص مختلف ، با دیگری متفاوت است.

 

کسب و کار

هدفتان را از شروع کسب و کار مشخص کنید

 

به فعالیتی کسب و کار و تجارت گفته میشود که حاصل آن فعالیت کالا، خدمات و اطلاعاتی است که به فرد، موسسه، دولت و کسب کار دیگر ارائه میگردد و همیشه باید طوری باشد که دریافت کننده بر این باور باشد که میزان رضایت و انرژی که دریافت میکند بیشتر یا برابر با انرژی است که در مقابل میدهد؛ یعنی خریدار و دریافت کننده این احساس را دارد که واقعا کالا و خدماتی را که دریافت کرده بیشتر از چه که درقبالش پرداخت کرده، ارزش دارد. این نکته را به یاد داشته باشید که پول ابزار و ایده ای است که برای راحتی و آسایش انسان ایجاد شده و همیشه باید نسبت به این نکته هوشیار بود که پول ابزاری است در اختیار انسان، و نه انسان ابزاری که در اختیار پول قرار دارد.

پیشنهاد کنکاش :  به روزرسانی کاربردی و جدید در اینستاگرام

ما برای کسب رضایت قلبی کار میکنیم، نه برای کسب پول؛ به یاد داشته باشید هرگاه چنین نباشد، شما ابزاری هستید که در اختیار پول قرار گرفتید، در واقع برخلاف آنچه هدف از زندگی بوده، شما به عنوان برده ای در استخدام پول درآمدید بجای اینکه از آن برای آسایش خود و دیگران استفاده کنید .

 

فرصت طلایی برای آغاز کسب و کار

بر اساس آنچه تا کنون گفته شده ، این نکته برای تان محرز شده که هدف از ایجاد یک کسب و کار همانا برآورده ساختن نیاز دیگران است و این نیاز باید از طریق فعالیت و کاری انجام شود که عاشق آن هستید، زیرا کسب رضایت قلبی از انجام کار مورد نظر در اولویت قرار دارد.

 

طرح تجاری

طرح شغلی خود را آماده و بپزید

 

زندگی همه انسانها به یکدیگر وابسته است و این رابطه و وابستگی هر روز بیشتر و بیشتر میشود. هر روز که از خواب بیدار میشوید به ساعتتان نگاه میکنید، سپس رختخوابتان را مرتب میکنید و دست و صورتتان را میشویید، مسواک میزنید، از اجاق گاز، توستر،برق،کبریت، نان و… استفاده میکنید. همه این موارد در مدت کوتاهی اتفاق می افتد و همه این خدمات و کالاها توسط دیگران تولید شده و در اختیار شما قرار گرفته شده.

آیا میتوانید بدون گوشی هوشمندتان زندگی کنید؟

آیا فکر میکنید گوشی هوشمندتان بیشتر از مقدار پولی که بابت آن پرداخته اید ارزش دارد؟

امروزه زندگی انسان بیش از هر موقع دیگر به یکدیگر پیوند خورده و هر روزه خواسته هایمان توسط بسیاری از افراد و شرکتها برآورده میشود. هر چه وابستگی و ارتباط میان انسانها بیشتر باشد، فرصت خدمات رسانی نیز بیشتر میشود و در واقع این نکته نشان میدهد که روز به روز فرصتهای شغلی بیشتری ایجاد میشود، زیرا خواسته های افراد روز به روز در حال افزایش است.

در ادامه و در مقاله های بعدی راه های کسب درآمد در شبکه های اجتماعی را برای شما آماده خواهیم نمود.

 

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , سبک زندگی , مدیریت شغلی و تحصیلی , مسیر شغلی و انتخاب کار مناسب
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin