جدیدترین مطالب

» آرایش و زیبایی » هر چیزی که لازم است در خصوص لیفتینگ صورت بدانید
 107 بازدید

هر چیزی که لازم است در خصوص لیفتینگ صورت بدانید

از میان راه های درمانی، روش های جراحی به علّت اثرات بهتر طرفداران زیادی پیدا کرده اند؛ این روش های جراحی با عنوان «رایتیدکومی» شناخته می شوند. بد نیست بدانید که روش های جراحی برای بالا کشیدن پوست یا لیفتینگ صورت بسیار مختلف هستند که بعضی از این روش ها فقط روی پوست صورت انجام می گیرند و بعضی دیگر علاوه بر پوست، عضلات ریز آن را هم شکل می دهند.

هر چیزی که لازم است در خصوص لیفتینگ صورت بدانید

لیفتینگ صورت                     

 

امروزه روش های بسیاری برای بالا کشیدن پوست یا لیفتینگ صورت از طریق جراحی، صورت می گیرد. این روش ها برای درمان پوست صورت هایی است که در اثر افزایش سنّ دچار شل شدگی و افتادگی شده اند.

از میان راه های درمانی، روش های جراحی به علّت اثرات بهتر طرفداران زیادی پیدا کرده اند؛ این روش های جراحی با عنوان «رایتیدکومی» شناخته می شوند.

بد نیست بدانید که روش های جراحی برای بالا کشیدن پوست یا لیفتینگ صورت بسیار مختلف هستند که بعضی از این روش ها فقط روی پوست صورت انجام می گیرند و بعضی دیگر علاوه بر پوست، عضلات ریز آن را هم شکل می دهند.

پس این جراحی ها می توانند به صورت سطحی یا عمقی صورت گیرند. همچنین روی قسمت های مختلفی از صورت انجام می گیرند به عنوان مثال در ناحیه گونه ها، پیشانی و غیره.

در این جراحی ها بیمار باید بیهوشی عمومی دریافت کند و مدت عمل حدود ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه است.

این جراحی ها اصلاً ساده نیستند و حتّی گاهی مثل جراحی های بزرگ نیاز به کارگذاری لوله هایی برای تخلیه مواد زاید دارند و ممکن است عوارض جراحی های بزرگ مثل خون ریزی، عفونت و غیر قرینگی صورت را به همراه داشته باشند.

 

تأثیر سنّ و جنس پوست بیمار بر نتیجه عمل لیفتینگ صورت

عمل لیفتینگ(Lifthng)، صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوان تر نشان می دهد. لیفتینگ معمولاً در افراد بین سنین ۴۰ تا ۶۰ ساله انجام می گیرد.

به واسطه عمل لیفتینگ صورت، با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، چروک پوستی کاهش می یابد.

معمولاً عمل لیفتینگ صورت با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفارپلاستی، لیفتینگ ابرو و لیفتینگ پیشانی به طور همزمان انجام می پذیرد. سنّ متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه لیفتینگ مؤثرند.

 

لیفتینگ صورت

چه افراد برای عمل صورت مناسب هستند؟

به طور کلی، افرا مناسب برای انجام عمل لیفتینگ صورت کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شُل و افتادگی دارند. با لیفتینگ صورت، افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین های دور دهان را نمی توان رفع کرد.

لیفتینگ صورت

 

نکاتی برای تشخیص نیاز بیماربه لیفت

۱- وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان.

پیشنهاد کنکاش :  به علت این عوارض هرگز کودکان را آرایش نکنید!

۲- چین های عمیق در گونه ها و شُلی پوست روی بر جستگی های گونه.

۳- شُلی پوست، چین ها و ستون های عمودی یا چربی های اضافی در گردن.

۴ – شُل شدن پوست با افزایش سن.

 

چگونگی جراحی لیفتینگ صورت

در عمل لیفتینگ صورت، از بی حسّی موضعی یا بی بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام بخش استفاده می شود. مدت زمان عمل لیفتینگ صورت، حدود سه ساعت است.

اکثر برش ها، در داخل خط مو قرار می گیرد. از طریق برش جراحی، قسمت های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می کشند.

برش معمولاً در محدوده ی گوش ایجاد شده، بدین معنی که در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله ی گوش را دور می زند و تا کناره ی خط مو در پشت گوش می رود. ممکن است برش کوچکی نیز در زیر چانه ایجاد شود.

 

لیفتینگ صورت

توصیه های قبل از عمل لیفتینگ صورت

۱- شب قبل از عمل لیفتینگ صورت، حمام نمایید و سر خود را بشویید.

۲- در هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد.

۳- از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت، از خوردن داروهای ایبوبروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفننامیک اسید و آسپرین خودداری کنید و چنانچه به هر علتّی نیاز به مسکّن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا اتامنوفن کدئین ایتفاده نمایید.

 

نکات لازم بعد از عمل لیفتینگ صورت.

الف- بعد از عمل لیفتینگ صورت، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتّب استفاده کنید. در ۱ تا ۲ روز پس از عمل لیفتینگ صورت، بانداژها بر داشته می شود. در این عمل فرد متوجّه تورّم و تغییر رنگ در برخی از قسمت های صورت می شود.

در صورت وجود ورم و کبودی، نگرانی وجود ندارد چون پس از مدتّی صورت به وضعیت کاملاً طبیعی بر می گردد. تورم در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی دیده می شود و طی چند هفته بر طرف می گردد.

ب- بعد از عمل درجاتی از بی حسی در برخی از نواحی صورت ایجاد می شود که طی چندین هفته یا بیشتر رفع می گردد. طی ۴ تا ۷ روز بعد از عمل لیفتینگ صورت، بخیه ها کشیده می شوند.

ج-  هفته بعد از جراحی می توان به فعالیت های معمول بر گشت.

پیشنهاد کنکاش :  خواص فوق العاده کدو تنبل را بشناسید؛‌ تقویت قلب تا افزایش بینایی

د- پس از ۳ تا ۴ هفته ورزش را شروع کنید.

 

مراقبت های بعد از عمل لیفتینگ صورت.

۱- تا چند روز بعد از عمل لیفتینگ، فعالیت های خود را کم کرده و بیشتر استراحت کنید.

۲- در موقع خوابیدن، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید(جهت کاهش تورم).

۳- با قرا دادن کمپرس سرد روی محل عمل سبب کاهش تورم و خون ریزی شوید.

۴- احتمال دارد تا ۴ هفته احساس کشیدگی پوست صورت داشته باشیدکه بر طرف خواهد شد.

۵- کم حسّی و یا بی حسّی لاله ی گوش تا چند هفته بعد از عمل جراحی لیفتینگ صورت طبیعی است.

۶- بعد از عمل لیفتینگ، آنتی بیوتیک تجویزی را به طور مرتّب مصرف نمایید.

۷- از مصرف آسپرین و برخی داروهای التهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

۸- در روز های اول، بعد از عمل لیفتینگ صورت، باید از دور زدن، خم شدن، بلند کردن اجسام، پیاده روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خون تان را بالا ببرد، پرهیز کنید.

۹- تا حدّ امکان از بروز سرماخوردگی جلو گیری کرده و در صورت ابتلا، سریعاً درمان کنید.

۱۰- از تماس مستقیم با تابش نور آفتاب دوری کرده و حتماً از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

۱۱- حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.

 

نتایج لیفتینگ صورت

در اکثر بیماران حداقل تا ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل لیفتینگ احساس نمی گردد. به علّت تفاوت های فردی، هیچ گاه افراد مختلف نتایج یکسانی از عمل لیفتینگ صورت به دست نمی آورند.

نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سنّ و اثرات جاذبه، ممکن است نیاز به تکرار این عمل باشد. در اکثر بیماران حداقل تا ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل لیفتینگ صورت احساس نمی گردد.

 

عواض عمل لیفتینگ صورت

۱- بخشی از عوارض مربوط به بیهوشی و غیره می باشد.

۲- هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) بیشتر در افراد سیگاری، افرادی با سابقه فشار خون بالا، یا در نتیجه تهوع و استفراغ ایجاد می شود.

۳- ریزش مو در اثر کاهش خون رسانی به فولیکول های مو ایجاد می شود، ولی پس از مدتّی موها دو باره رشد می کنند.

۴- آسیب دیدن اعصاب بدن.

 

گرد آوری : کنکاش

برداشت: نشریه پزشکی پیام یاقوت

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : آرایش و زیبایی , جدیدترین مطالب , سبک زندگی , سلامت پوست
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin