جدیدترین مطالب

» تقویت حافظه » برای تقویت حافظه اسید دوکوساهکسائنویک زیاد بخورید
 79 بازدید

برای تقویت حافظه اسید دوکوساهکسائنویک زیاد بخورید

اگر جزو افرادی هستید که ماهی و قــرص های مکمل امگا سه مصرف می کنند تا حافظه خوبی داشته باشند، باید به شما تبریک گفت. اگـــــر این گونه نیستید، حتما از همین امروز این کار را آغاز کنیـــــــــــد. امگا سه همچنین باعث برطرف شدن چـــــروک های بدن نیز می شود. در ضمن، مصــــــــــرف امگا سه باعث می شود در آینده دچار بیماری هایی همچون آلزایمر، ورم یا آرتریت مفاصل نشوید.

برای تقویت حافظه اسید دوکوساهکسائنویک زیاد بخورید

برای تقویت حافظه DHA زیاد بخورید

 

در خانم ها، حافظه اپیزودیک آنها رشد فراوانی داشت، DHA باعث شده بود تا دقت و تعداد تصاویر یا کلماتی که دیده اند، افزایش پیدا کند. در مردها، حافظه کـــــوتاه مدت آنها بهبود زیادی یافته بود. آنها با مصرف DHA، ۲۰ درصد سریع تر از پیش می توانستند وارد مورد نیاز را به یاد بیاورند.

اگر جزو افرادی هستید که ماهی و قرص های مکمل امگا سه مصرف می کنند تا حافظه خوبی داشته باشند، باید به شما تبریک گفت. اگـــــر این گونه نیستید، حتما از همین امروز این کار را آغاز کنیـــــــــــد. امگا سه همچنین باعث برطرف شدن چروک های بدن نیز می شود. در ضمن، مصــــــــــرف امگا سه باعث می شود در آینده دچار بیماری هایی همچون آلزایمر، ورم یا آرتریت مفاصل نشوید.

اسید دوکوساهکسائنویک که بیشتر با نام DHA شناخته می شود یکی از مواد خــــوراکی ضـــروری برای سلامت مغز است. DHA یکی از عناصر اساسی و پایه برای مغــــــز به شمار می رود و باعث می شود تا افـــــــــراد در سنین بالا و کهنسالی خیلی کمتر دچار کاهش قدرت تشخیص شوند. در ضمن، برای رشد مغز جنین و حتی شکل گیـــــــری بهتر آن نیز لازم است. تاکنون بیشترین تاثیرات مثبت این ماده را برای افراد مسن و مادرهای باردار و جنین های آنها می دانستند.

گروهی از دانشمندان تغذیه و خوراکی در دانشگاه مَسی در نیوزیلند در مورد اینکه آیا بزرگسالان سالم و میان سال نیز می توانند از مزایای DHA بهره ببرند، تحقیق کرده اند. بر اساس تحقیق آنها، مردم آن منطقه یک‌سوم یا حتی کمتر از میزان مورد نیاز خود امگا سه و DHA مصرف می کنند.

پیشنهاد کنکاش :  ۹ راهکار افزایش حافظه کوتاه مدت در کودکان

به همین دلیل، این محققان حدود ۲۰۰ بزرگ سال در حدود سن های ۱۸ تا ۴۵ سال را انتخاب کردند که دوز مصرفی کاملی از امگا سه نداشتند و تاثیر قرص های مکمل DHA را روی آنها آزمایش کردند. آنها بیشتر روی حافظه اپیزودیک شرکت کننده ها همچون نام یا تاریخ، حافظه کوتاه مدت، زمان واکنش، سرعت عملکرد و هوش عمومی آنها متمـــــرکز بودند.

مصرف ۱.۱۶ گرم DHA در طول روز برای مدت شش ماه (برابر با مصرف ۲ یا ۳ه ماهی چرب در هر هفته)، باعث بهبــــــود زیاد زمان واکنش افراد مورد آزمایش شده بود اما روی مردها و زنان تاثیر متفاوتی داشت.

در خانم ها، حافظه اپیزودیک آنها رشد فراوانی داشت، DHA باعث شده بود تا دقت و تعــداد تصاویر یا کلماتی که دیده اند، افزایش پیدا کند. در مردها، حافظه کوتاه مدت آنها بهبود زیادی یافته بود. آنها با مصرف DHA، ۲۰ درصد سریع تر از پیش می توانستند وارد مورد نیاز را به یاد بیاورند.

این گروه از محققان، همین تحقیقات را روی گروه سنی جوان تر آزمایش کردند و تاثیـــــــــــــر آن بسیار شگفت آور بود. نتیجه این تحقیقات این بود که DHA برای مغز در هر سنی بسیار مفید و لازم است و این مساله فقط مختص جوانان یا افراد پیر نیست.

DHA فقط در ماهی های پرچرب همچون سالمون، ماهی تن آلباکور، قزل آلای رودخانه ای و گــربه ماهی پیدا می شود. کارشناسان توصیه می کنند حداقل دو وعده در هفته ماهی مصرف کنید. یا دست کم از قرص های روغن ماهی یا جلبک های خوراکی تغذیه کنید. همه انسان ها باید در طول روز بین ۱۱۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم امگا سه مصرف کنند.

پیشنهاد کنکاش :  مدیریت ذهن چیست و چگونه درگیری ذهنی را کنترل کنیم؟

 

اسید دوکوساهکسائنویک

توصیه می شود برای تقویت حافظه حداقل دو وعده در هفته ماهی مصرف کنید

 

منبع: عصر ایران

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : تقویت حافظه , جدیدترین مطالب , سبک زندگی , مدیریت ذهن
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin