جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » سفر به ترسناک ترین پل معلق در اردبیل
 103 بازدید

سفر به ترسناک ترین پل معلق در اردبیل

پل معلق در اردبیل استان اردبیل در شمال غربی ایران واقع شده است. به دلیل جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری که دارد، سالانه هزاران گردشگر را به سمت خود جذب می کند. یکی از این جاذبه ها، پل معلق پیرتقی در هشتجین اردبیل می باشد. اگر دوست دارید در مورد این پل بیشتر بدانید، […]

سفر به ترسناک ترین پل معلق در اردبیل

پل معلق در اردبیل

استان اردبیل در شمال غربی ایران واقع شده است. به دلیل جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری که دارد، سالانه هزاران گردشگر را به سمت خود جذب می کند. یکی از این جاذبه ها، پل معلق پیرتقی در هشتجین اردبیل می باشد. اگر دوست دارید در مورد این پل بیشتر بدانید، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی

این پل در شهر هشتجین و بر روی رودخانه دیرش واقع شده است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید روستایی به همین نام در نزدیکی این پل قرار دارد که تنها یک خانواده در آن سکونت دارد. هم چنین اگر به دنبال استراحتگاه هستید، می توانید در کنار چشمه های آب معدنی که در نزدیکی این پل جریان دارد، چادر بزنید و از آب و هوای این منطقه لذت ببرید.

 

ترس و هیجان در پل معلق پیرتقی

ترسناک ترین پل معلق در اردبیل

 

این پل طولانی بر روی یک دره واقع شده که با چوب لغزان و طناب درست شده است. راه رفتن روی این پل، باعث تکان های شدیدی می شود که بسیار هیجان انگیز و البته ترسناک می باشد. نگران نباشید؛ اگر نکات ایمنی را رعایت کنید، هیچ اتفاقی برای شما نمی افتد. این پل جزء ترسناک ترین پل های دنیا به حساب می آید. افرادی که عاشق هیجان هستند، حتما راه رفتن روی این پل را امتحان کنند.

 

دسترسی به پل

ترسناک ترین پل معلق در اردبیل

 

برای اینکه در کم ترین زمان ممکن به این پل برسید، کافی است که طبق این نقشه پیش بروید. هنگامی که به خلخال رسیدید، باید به سه راه سرچم بروید، سپس از شهر کیوی و سه راه فیروز آبادی عبور کنید. در مسیر ۱۲ تونل وجود دارد که شما باید بین تونل شماره ۹ و ۱۰ به سمت راست رفته و وارد جاده خاکی  بشوید. در کنار این راه خاکی، قهوه خانه ای نیز  وجود دارد که می توانید با خوردن یک قهوه، کمی استراحت کنید. بعد از گذراندن ۳۰۰ متر به درختی در کنار چشمه  می رسید. البته بقیه مسیر را باید بدون ماشین ادامه بدهید. اگر دوست دارید به چشمه های آب معدنی هم سری بزنید، می توانید با ماشین از پل سیمانی عبور کرده و به دو درخت بزرگ برسید. در این مکان حتما چشمه های آب معدنی پیرتقی را بین درخت ها پیدا می کنید.

پیشنهاد کنکاش :  جنگل ارفع ده، مکانی زیبا در سرزمین درختان بهم تنیده مازندران

 

هشتجین

ترسناک ترین پل معلق در اردبیل

 

سفر کردن به هشتجین خالی از لطف نیست و دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. در ادامه تعدادی از این مکان های طبیعی را به شما معرفی می کنیم.

 • جنگل های روستاهای نوده آق سو
 • چنارلیق کیوی زاویه و قره تکان
 • آبشارهای موجود در روستای نوده
 • ییلاق های کلکی
 • سویودلی
 • پنبه لکه و قنشرسوکن برندق
 • باغات روستاهای نمهیل
 • برندق و گهراز
 • چشمه های آب گرم
 • قله آق داغ
 • روستای کزج
 • حاشیه قزل اوزن

هم چنین شامل مکان های مذهبی مختلفی نیز می باشد:

 • آرامگاه میرجعفر در روستای سادات گهراز
 • زیارتگاه شیخ محمد قریشی در هشتجین
 • زیارتگاه سید احمد معراجی در اسبو
 • آرامگاه شیخ کشف الدین در روستای دایوکندی

 ترسناک ترین پل معلق در اردبیل

اگر عاشق کوهنوردی هستید، به قله آق داغ بروید. آق داغ به معنی کوه سفید می باشد که دلیل نام گذاری آن وجود سنگ سفید آهکی است که در این کوه قرار دارد. این کوه نام های مختلف دیگری نیز دارد. مثلا  نام دیگر این کوه، هاججا داغ میباشد که به معنای کوه دو شاخ است. هم چنین  به دلیل وجود آرامگاه امامزاده سلطان سید محمود، نام دیگر این کوه، امامزادا داغی است. ارتفاع این قله ۳۳۰۳ متر است و از بالای آن می توانید طبیعت سر سبز  و آبشارهای هشتجین را مشاهده کنید. هم چنین در دامنه سر سبز این کوه آویشن کوهی، ریحان و دیگر گل های خودرو یافت می شود. چشمه ای در ارتفاع ۲۱۰۰ متری این کوه  وجود دارد که اسرار آمیز است و اهالی آن منطقه باور دارند که آب آن به هضم غذا و سلامت دستگاه گوارش بسیار کمک می کند. هم چنین در دامنه کوه آق داغ، روستای نوده قرار دارد. در نزدیکی این روستا می توانید آبشار معروف نوده را مشاهده کنید که ۳۰ متر ارتقاع دارد. امیدوارم به هشتجین سفر کنید و از جاذبه های گردشگری آن لذت ببرید.

پیشنهاد کنکاش :  با آبشار پیران، آبشار سه طبقه دیدنی سر پل ذهاب آشما شوید + تصاویر
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , مکانهای تفریحی ایران , گردشگری
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin