جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » عجیب ترین فناوری هایی که توسط گوگل ابداع شده را ببینید
 80 بازدید

عجیب ترین فناوری هایی که توسط گوگل ابداع شده را ببینید

با وجود فناوری‌های جالب و کارآمد گوگل، اختراعاتی نیز در این سالها به ثبت رسیده‌اند که عجیب هستند.

عجیب ترین فناوری هایی که توسط گوگل ابداع شده را ببینید

عجیب ترین فناوری های گوگل

به گزارش کنکاش به نقل از بیزینس‌اینسایدر، شهرت گوگل به خاطر پروژه‌های خارق‌العاده و منحصربه‌فرد است. این غول فناوری در پروژه‌های خود، همیشه آینده‌نگر بوده اما در این میان، پروژه‌هایی نیز وجود دارند که عجیب و حتی مضحک هستند.

 

خرس عروسکی هوشمند

خرس عروسکی هوشمند

گوگل در سال ۲۰۱۲، یک خرس عروسکی را به اسپیکر، دوربین و میکروفون مجهز کرد؛ بنابراین خرس عروسکی می‌تواند مکالمات را بشنود و حرکات را ببیند. ایده گوگل از این کار مشخص نشد.

 

چشم بیونیک

 چشم بیونیک

در سال ۲۰۱۴، ابزاری به ثبت رسید که می‌توانست بدون نیاز به لنز یا عینک، دید را اصلاح کند. برای استفاده از این ابزار، شخص باید تحت عمل جراحی قرار گیرد تا پزشک، آن را در چشم او قرار دهد.

 

لنز خورشیدی

 لنز خورشیدی

این لنز که در سال ۲۰۱۲ به ثبت رسید، با نیروی خورشید کار می‌کند. لنز خورشیدی، داده‌های مربوط به سلامتی مانند سطح گلوکز و دمای داخلی بدن را جمع‌آوری می‌کند. این ابزار، قابلیت‌های ویژه‌ای مانند توانایی خواندن بارکد را دارد.

 

ساعتی برای سنجش قند خون

 ساعتی برای سنجش قند خون

این ابزار، یک ساعت هوشمند است که روش ساده‌تری برای سنجش گلوکز خون ارائه می‌دهد. ساعت با جاری شدن خون، گازی را به یک محفظه می‌فرستد که در آن یک میکروذره وجود دارد. میکروذره، پوست را سوراخ می‌کند، خون را می‌گیرد و آن را برای آزمایش، به محفظه می‌فرستد.

 

سرویس حمل و نقل رباتیک

 سرویس حمل و نقل رباتیک

گوگل در سال ۲۰۱۴، طرح نوعی سرویس حمل و نقل را ارائه داد که در آن، یک پهپاد می‌تواند بسته‌ها را به مقصد برساند. پس از رسیدن بسته به زمین، یک ربات چهارچرخ، بسته را می‌گیرد و آن را به محل مورد نظر می‌رساند.

پیشنهاد کنکاش :  بهترین تلویزیون های سال 2018 ؛ لذت منحصر به فرد از فیلم و بازی

 

عینک واقعیت افزوده

عینک واقعیت افزوده

این ابداع که در سال ۲۰۱۱ به ثبت رسید، سیستمی است که در آن، عینک می‌تواند صفحه‌کلید روی دست کاربر را بررسی کند. در این سیستم، دوربینی که روی عینک نصب شده می‌تواند کلیدهایی که کاربر از آنها استفاده می‌کند تشخیص دهد.

 

خالکوبی دروغ‌سنج

خالکوبی دروغ‌سنج

گوگل در سال ۲۰۱۲، طرحی ارائه داد که در آن، یک میکروفن و دروغ‌سنج با خالکوبی روی گردن فرد قرار می‌گیرند. خالکوبی به صورت بی‌سیم به تلفن همراه متصل می‌شود و به کاربر امکان می‌دهد بدون گذاشتن تلفن روی دهان صحبت کند. نکته دیگر این است که در صورت دروغ گفتن کاربر، این فناوری می‌تواند با بررسی مقاومت پوست، آن را تشخیص دهد.

 

پنکه مجهز به اسپری

پنکه مجهز به اسپری

یکی از جالب‌ترین اختراعات این مجموعه، پنکه قابل حملی است که کاربر را از بوی بد بدنش آگاه می‌کند. این پنکه که در سال ۲۰۱۲ به ثبت رسید، به بدن متصل می‌شود و در صورت تشخیص بوی بد، عطری را روی بدن اسپری می‌کند.

 

مکاله کمیک

 مکاله کمیک

همه اختراعات گوگل، متعلق به سخت‌افزار نیستند. این شرکت در سال ۲۰۱۰، نرم‌افزاری را به ثبت رساند که متن مکالمات کاربران را آپلود می‌کند و سپس آنها را به صورت متن کمدی ارائه می‌دهد.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , علم و فناوری , فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin