جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » عجیب ترین اسرار کشور هند که پاسخی برای آنها وجود ندارد
 115 بازدید

عجیب ترین اسرار کشور هند که پاسخی برای آنها وجود ندارد

عجیب ترین اسرار کشور هند هندوستان را کشور هفتاد و دو ملت میدانند. این سرزمین به قدری سرشار از شگفتی و عجایب باور ناپذیر است که از دیر باز به افسانه های بسیاری از ملل شکل داده است. کافی است بعضی از افسانه هایی را که در آسیا، اروپا و حتی امریکای وجود دارد را […]

عجیب ترین اسرار کشور هند که پاسخی برای آنها وجود ندارد

عجیب ترین اسرار کشور هند

هندوستان را کشور هفتاد و دو ملت میدانند. این سرزمین به قدری سرشار از شگفتی و عجایب باور ناپذیر است که از دیر باز به افسانه های بسیاری از ملل شکل داده است. کافی است بعضی از افسانه هایی را که در آسیا، اروپا و حتی امریکای وجود دارد را بخوانید و بررسی کنید که ریشه بسیاری از آنها به هند باز میگردد. کتاب هزار و یک شب اوج این رمز و راز گونگی در کشور هند است.

 

اگر میخواهید در زندگی خود به برخی از مهم ترین عجایب دنیا سری بزنید، مطمئن باشید که با رفتن به هند تا حد زیادی میل به ماجراجویی را در وجود خود ارضا خواهید کرد. قدم به قدم هندوستان پر است از آدمها، مکان ها، فرهنگ ها و آیینی که دیدنشان و آشنایی با آنها مو را بر تن شما سیخ خواهد کرد. اما اگر در حال حاضر شرایط مسافرت کردن به این کشور هفتاد و دو ملت برایتان فراهم نیست، پیشنهاد میکنم تا این مطلب را با ما بخوانید.

۱.روستای دوقلوها مشهور به کودینی

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

 

فیلم درخشش کوبریک را دیده اید؟ به یاد دارید که یکی از اساسی ترین عواملی که باعث می شد مخاطب این فیلم از ترس بر خودش بلرزد، آن دخترهای دوقلویی بودند که حس خارق العاده ای از ترس را به ذهن  بیننده رخنه میداد.

 

حالا شما تصور کنید در روستایی قدم خواهید زد که از دو هزار خانواده ساکن آن، حدود چهارصد خانواده اش فرزندان دو قلو دارند. یعنی شما قدم بر خاک این روستا بگذارید و از یک کوچه به کوچه دیگری بروید، چند دو قلو را خواهید دید. مطمئنا حتی با تصور کردن این موضوع باز هم حس خاصی به شما دست خواهد داد. کودکانی را تصور کنید که دست در دست هم از کوچه و خیابان میگذرند و هر بار که به شما نزدیک شوند و بخواهید با دقت به آنها نگاه کنید، متوجه میشوید که این دو کودک چقدر شبیه به یکدیگر هستند! با تکرار مکرر این اتفاق مطمئنا در می یابید روستای کودینی در ایالت کرالای هندوستان چقدر مورد و نمونه عجیبی در خاک هندوستان است.

 

پیشنهاد کنکاش :  بازی های بومی و محلی ایران: جورابین

حالا نکته جالب تر این است که طبق تحقیقات پژوهش گران مشخص شده است که در گذشته و در نسل های قبل هم این موضوع وجود داشته است. یعنی در دویست یا سیصد سال پیش هم اگر به این روستا می رفتید باز هم دو قلوهای زیادی را مشاهده می کردید که در این روستا زندگی میکردند. تحقیقات زیادی بر روی این مساله انجام شده است و هنوز جواب مشخص و قطعی برای دلیلش پیدا نشده است.

 

۲.کسی را می بینید که بیش از ۴۰ سال است که غذا نخورده اما هنوز زنده است.

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

 

پراهلاد جانی مردی هندی تبار است که تا کنون به شیوه ای عجیب غریب زندگی کرده است. در هندوستان مرشدان و راهنماهای بسیاری در زمینه های مذهبی وحود دارند. مرتاضانی که خود را ریاضت میدهند و سعی میکنند تا با غذا نخوردن و حتی تحت فشار گذشتن جسم خود، به قدرت های روحی عجیبی برسند.

 

یکی از این مرتاضان که اکنون در هندوستان و حتی در خارج از خاک هندوستان هم به شهرت رسیده است، پراهلاد جانی است. او کسی است که ادعا میکند بیش از ۴۰ سال است که هیچی نخورده است. غذا که هیچی او حتی آب هم نخورده است.

 

دانشمندان زیادی با شنیدن خبر این مرد، به او پیشنهاد کرده اند که این ادعای او را راستی آزمایی بکنند. برای چند روز پراهلاد جانی مورد مراقبت و کنترل شدید محققان قرار گرفت و مشخص شد که او در تمامی آن روزها نه غذایی خورده است و نه حتی یک قطره آب نوشیده است.

 

به جای اینکه ذهن خود را سرگرم این سوال بکنید که اصلا مگر چنین چیزی امکان پذیر است، دو راه بیشتر برای آسوده کردن ذهن خود ندارید. یا اینکه به هندوستان بروید و تلاش کنید تا شخص پراهلاد جانی را پیدا کنید و مطمئن شوید که این قضیه واقعیت دارد یا خیر!

 

راه دوم هم، باید طبق این واقعیت که هندوستان کشوری است که هر چیزی در آن میتواند اتفاق بیفتد، این قضیه را قبول کرده و هیچ شک و تردیدی به دل خود راه  ندهید. به هر حال به یاد داشته باشید در سرزمینی که مرتاضان آن با نگاه خود، جلوی حرکت قطار را میگیرند یا حتی قطار در حال حرکت را نگاه می دارند، پس اینکه مردی زندگی میکند که چهل سال است آب و غذا نخورده است، خیلی هم چیز باور ناپذیری نیست.

پیشنهاد کنکاش :  بازی های بومی و محلی ایران: ترنا بازی (کمربند بازی)

 

۳.با کرتی استامبا بیشتر آشنا شوید!

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

ستون پیروزی یا کرتی استامبا، ستونی اسرار آمیز است که از دل قرون و اعصار مختلف سالم به دست ما رسیده است. همانطور که میدانید آهن برای سالم ماندن از دست رطوبت و زنگ زدگی به مراقبت های فراوان نیاز دارد. یا باید رنگ شود یا باید از مواد ضد زنگ بر روی آن کار شود و حتی با وجود ایجاد کردن چنین شرایط مناسبی هم، باز هم آهن بعد از مدتها ممکن است رو به زوال برود.

 

اما این ستون که به ستون پیروزی مشهور است طی هزار سالی که از قدمتش میگذرد در سلامت کامل قرار دارد و هیچ نشانی هم از زنگ زدگی و آسیب دیدگی در آن مشاهده نمی شود.

 

۴.روستای شانی شینگاپور، روستایی که در آن اعتماد مردم به همدیگر موج میزند.

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

 

در روستای شانی شینگاپور نزدیک به ۳۰۰ سال است که هیچ مورد دزدی گزارش نشده است. در این روستا که گفته میشود یکی از الهه های باستانی یعنی شانی از خانه ها محافظت میکند، هیچ در و قفلی وجود ندارد. شما با ورود به این روستا، در واقع منطقه ای را خواهید دید که تمام خانه هایش باز است و هیچ چفت و بستی بر ورودی خانه ها مشاهده نمی شود.

 

طبق باورهای عامیانه در این روستا، کسی که برای دزدی وارد یکی از این خانه ها بشود، طبق قانون الهه شانی مجازات شده و کور خواهد شد.

۵.ستون معلقی که زیبایی را به حد اعلا می رساند.

 

عجیب ترین اسرار هند که هیچ پاسخی برای آنها وجود ندارد

 

در یکی از نواحی باستانی هندوستان، بالغ بر ۶۰ ستون وجود دارد که یکی از این ستون ها را با قطعیت میتوان از جمله اسرار مرموز هندوستان دانست. این ستون کمی از سطح زمین فاصله دارد. سالهای سال است که این ستون با همین اختلاف از ستون زمین قرار گرفته و در واقع، بین زمین و آسمان معلق است.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , مکانهای تفریحی جهان , گردشگری
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin