جدیدترین مطالب

» تازه های فناوری » پلیس دوبی قصد دارد از موتورهای پرنده استفاده کند+ عکس
 76 بازدید

پلیس دوبی قصد دارد از موتورهای پرنده استفاده کند+ عکس

پلیس دوبی اعلام کرد به زودی استفاده از موتورهای پرنده را برای انجام عملیات گشت زنی آغاز می کند و بدین منظور در حال آموزش نیروهای خود است.

پلیس دوبی قصد دارد از موتورهای پرنده استفاده کند+ عکس

استفاده از موتور های پرنده

به گزارش کنکاش، پلیس دوبی اعلام کرد به زودی استفاده از موتورهای پرنده را برای انجام عملیات گشت زنی آغاز می کند و بدین منظور در حال آموزش نیروهای خود است.

 

این موتورهای پرنده یا هاوربایک ها با نام تجاری هاورسافت اس ۳، پرنده هایی برقی هستند که به طور عمودی نشست و برخاست کرده و سپس با سرعت در جهات مختلف حرکت می کنند.

استفاده از موتور های پرنده

هدف از استفاده از موتورهای پرنده دسترسی سریع به نقاط صعب العبور یا دورافتاده است که حرکت به سمت انها با خودرو یا موتورسیکلت های عادی راحت نیست.

 

در حال حاضر پلیس دوبی تنها یک هاوربایک در اختیار دارد ولی امیدوار است تا سال ۲۰۲۰ از تعداد زیادی از این موتورهای پرنده استفاده کند. شرکت هاورسافت می گوید آماده ساخت ۴۰ دستگاه از این محصول به سفارش پلیس دوبی است.

 

قیمت هر یک از این دستگاه ها ۱۵۰ هزار دلار بوده و در تولید آنها از فیبر کربنی استفاده شده است. وزن هر یک از دستگاه های یادشده ۱۱۴ کیلوگرم است. چهار پره چرخنده اوج گرفتن این موتورهای پرنده تا ارتفاع حداکثر ۵ متری از سطح زمین را ممکن می کند. حداکثر سرعت حرکت این پرنده ها ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است. مهم ترین نقطه ضعف هاوربایک ها زمان پرواز اندک آنهاست که بعد از هر بار شارژ از ۱۰ تا ۲۵ دقیقه فراتر نمی رود. اما در حالت پهپادی و آرام می توان برای ۴۰ دقیقه از این دستگاه بهره گرفت.


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : تازه های فناوری , جدیدترین مطالب , علم و فناوری , فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin