جدیدترین مطالب

» بهداشت کودکان » چگونه از کودکان شیر خشک خوار و بزرگتر در زمان تهوع مراقبت کنیم؟
 93 بازدید

چگونه از کودکان شیر خشک خوار و بزرگتر در زمان تهوع مراقبت کنیم؟

اگر کودک شما 6 ساعت است که استفراغ نکرده است، می توانید شیر و غذا را از سر بگیرید. بسیاری از متخصصان توصیه  می کنند با غذاهای نرم و سبک مثل پلو، حـــریره، موز خرد شده،کمپوت سیب، نان، بیسکویت مادر، و سیب زمینی پخته، شروع کنید. توصیه می شود که به کودک غذاهای سالمی که دوست دارد، بدهید.

چگونه از کودکان شیر خشک خوار و بزرگتر در زمان تهوع مراقبت کنیم؟

مراقبت از کودکان شیر خشک خوار در هنگام تهوع

 

در این بخش از کنکاش نحوه مراقبت از کودکانی  شیر مصنوعی یا به اصطلاح شیر خشک خواری که حالت تهوع دارند و استفراغ می کنند ارائه شده. در ادامه برای مطالعه این مقاله با ما همراه باشید.

 

مراقبت های کودک شیر خشک خوار در زمان تهوع:

۱- حتماً “توصیه های مهم برای تغذیه کودکان در همه سنین” را، در سایت ما بخوانید.

۲- اگر کودک شما تب دارد لطفاً به بخش تب کــودکان در سایت ما مراجعــــــه کنیـد. شیاف های (که از طریق مقعد تجــــــویز می شوند) استامینوفن را می توان در صورت استفراغ کودک به کار برد. از دکتر دارو ساز یا پزشک خود بخواهید، داروی مناسب به شما بدهد.

۳- به کودکان زیر ۳ سال، برای کنترل استفراغ دارو ندهید.

۴- استفراغ نامنظم و به فاصله زیاد که در فواصل آن کودک می تواند قدری مایع بنوشد به اندازه استفراغ منظم هر ساعته خطر ناک نیست. به هر حال اگر استفراغ نامنظم و با فاصله زیاد بیش از ۲۴ ساعت به طول انجامد، باید کودک را نزد پزشک ببرید.

۵- اگر کودک شما ۶ ساعت است که استفراغ نکرده است، می توانید شیر و غذا را از سر بگیرید. بسیاری از متخصصان توصیه  می کنند با غذاهای نرم و سبک مثل پلو، حـــریره، موز خرد شده،کمپوت سیب، نان، بیسکویت مادر، و سیب زمینی پخته، شروع کنید. توصیه می شود که به کودک غذاهای سالمی که دوست دارد، بدهید.

۶- شستن مرتب دست ها، احتمال گسترش عفونت را کاهش می دهد.

پیشنهاد کنکاش :  9 توصيه كليدي خانگي براي از پوشك گرفتن كودك

 

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : بهداشت کودکان , جدیدترین مطالب , سلامت
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin