جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » ۶ توصیه مهم برای مراقبت از کودک شیر خوار
 135 بازدید

۶ توصیه مهم برای مراقبت از کودک شیر خوار

شیر مادر، مایعی طبیعی است که به آسانی و سرعت هضم و جــــــذب می شود. حتی اگر کودک استفراغ کند، بخشی از مایع و مواد مغذی پیش از استفراغ، جذب شده است.هر نوبت شیر دهی را به نصف مدت قبلی، تقلیل دهید ولی نوبت های شیر دهی را دو برابر کنید. به یاد داشته باشیدکه کودک بیمار به سرعت خسته می شود. برای راحتی شیر خوار، شاید لازم باشد شما کمی شیر بدوشید و پستان کم شیـــرتر را در دهان شیر خوار بگذارید.

۶ توصیه مهم برای مراقبت از کودک شیر خوار

۶ توصیه برای مراقبت از کودکان شیرخوار

 

۱- شیر دادن را قطع نکنید! شیر مادر، مایعی طبیعی است که به آسانی و سرعت هضم و جــــــذب می شود. حتی اگر کودک استفراغ کند، بخشی از مایع و مواد مغذی پیش از استفراغ، جذب شده است.هر نوبت شیر دهی را به نصف مدت قبلی، تقلیل دهید ولی نوبت های شیر دهی را دو برابر کنید. به یاد داشته باشیدکه کودک بیمار به سرعت خسته می شود.

برای راحتی شیر خوار، شاید لازم باشد شما کمی شیر بدوشید و پستان کم شیرتر را در دهان شیر خوار بگذارید. حتماً مبحث: توصیه های مهم تغذیه کودکان در همه سنین” را بخوانید.

۲- اگر کودک شما تب دارد به بخش تب کودکان در سایت ما مراجعه کنید. اگــر کودک شما دارو را بر گردانده است،می توانید از شیاف های حاوی استامینوفن استفاده کنیــــد. از دکتر داروساز در خرید فرآورده های دارویی مناسب، کمک بگیرند.

۳- استفراغ به کودکان زیر ۳ سال هیچ دارویی ندهید. ما متوجه شده ایم که دیمن هیدرینات که در کودکان بزرگتر و بزرگسالان برای درمان استفراغ تجویز می شود، اغلب غیر ضروری است و تجویز آن در کودکان خردسال تر کمک کننده نیست.

۴- استفراغی که به طور نا منظم یا با فاصله زیاد رخ می دهد و به کودک امکان می دهد بین استفراغ مایعات بنوشد از استفـــــراغ  متوالی یا کم فاصله، کم خطر تر است. به هر حال اگر استفراغ نامنظم یا با فاصله بیش از ۲۴ ساعت به طول انجامد، باید کودک را نزد پزشک ببرند.

۵- اگر کودک به طور طبیعی، غذای جامد خورده است و ۴ تا ۶ ساعت است که استفــــراغ نکرده است، می توان با خیال راحت رژیم معمولی غذایی را از سر گرفت و به وی غذا داد.

بعضی متخصصان توصیه می کنند با غذاهای نرم مانند پلو، حریره، موزخـــــرد شده، کمپوت سیب، نان، بیسکویت مادر، شروع به از سر گیری غذا شود. توصیه ما این است که غذاهای سالمی که کودک دوست دارد، تا حدی که دو باره تهوع پیدا نکند، به کودک بدهید تا به تدریج ظرف ۱ تا ۲ روز به رژیم معمول برگردد.

۶- شستن مرتب دست ها گسترش عفونت را کاهش می دهد.

 

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , دانستنی های نوزادان , کودکان و والدین
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin