جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » سکته مغزی در چه شرایطی رخ می‌دهد و چه پیامدهایی دارد ؟
 16 بازدید

سکته مغزی در چه شرایطی رخ می‌دهد و چه پیامدهایی دارد ؟

سکته مغزی در شرایطی رخ می‌دهدکه مغز میزان خون کافی به دلیل انسداد یا پارگی عروق دریافت نمی‌کند. تشخیص به موقع سکته مغزی جان بیمار را نجات می‌دهد هرچند لازم است افراد از علائم هشدار دهنده این عارضه آگاه باشند. بیمار زمانی که دچار سکته مغزی شده باشد قادر نیست اجسام را با دست‌های خود نگه‌دارد یا به دلیل احساس بی‌حسی و ضعف از انجام هر گونه فعالیتی باز می‌ماند.

سکته مغزی در چه شرایطی رخ می‌دهد و چه پیامدهایی دارد ؟

سکته مغزی

 

این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهدکه مغز میزان خون کافی به دلیل انسداد یا پارگی عروق دریافت نمی‌کند. تشخیص به موقع جان بیمار را نجات می‌دهد هرچند لازم است افراد از علائم هشدار دهنده این عارضه آگاه باشند.

بنابر اعلام سایت تخصصی “مدیکال دیلی” از جمله علائمی که در تشخیص سکته مغزی موثر است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

افتادگی صورت

 

سکته مغزی

احساس ضعف و بی‌حسی ناگهانی در یک طرف صورت که به افتادن عضلات آن منجر می‌شود یکی از علائم سکته مغزی است. در این شرایط بخشی از مغز که با عضلات صورت مرتبط است اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند.

 

ضعیف شدن عضلات دست

بیمار زمانی که دچار سکته مغزی شده باشد قادر نیست اجسام را با دست‌های خود نگه‌دارد یا به دلیل احساس بی‌حسی و ضعف از انجام هر گونه فعالیتی باز می‌ماند.

 

بروز مشکل در صحبت کردن

یکی از نشانه‌های اصلی این اتفاق این است که بیمار قادر نیست کلمات را واضح  و شیوا بیان کند. در این شرایط و برای اطمینان از ابتلای فرد به سکته مغزی می‌توان از او خواست تا یک جمله ساده را بیان کند تا نحوه صحبت کردن بیمار مشخص شود.

 

سردرد شدید

درصورتی که بیمار به دلیل پارگی عروق مغز دچار سکته “هموراژیک” شده باشد، احساس سردرد شدید و ناگهانی خواهد داشت. این سردرد همچون سردردهای معمولی نیست و بیمار میزان درد بیشتری را تجربه می‌کند.

 

گردآوری : کنکاش

منبع: بهداشت نیوز

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
پیشنهاد کنکاش :  13 دلیل برای وگن (گیاهخوار) شدن که پیش از این نمی دانستید

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , سلامت , پیشگیری بهتر از درمان
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin