جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » صحبت کردن دلفین ها صحت دارد ؛ نتایج جالبی که محققان در این رابطه گرفته اند!
 122 بازدید

صحبت کردن دلفین ها صحت دارد ؛ نتایج جالبی که محققان در این رابطه گرفته اند!

پیش از این دانشمندان به وجود راه ارتباطی کلامی و صوتی میان دلفین ها دست یافته بودند و می دانستند که این موجودات باهوش توانایی برقرای ارتباط با یکدیگر را دارا هستند. به تازگی بررسی اصوات و تمامی اطلاعاتی که از دو مورد دلفین به دام افتاده اطلاعات و نتایج جالبی را نصیب دانشمندان کرده است. در ادامه با اطلاعات جالبی پیرامون صحبت کردن دلفین ها با کنکاش همراه باشید.

صحبت کردن دلفین ها صحت دارد ؛ نتایج جالبی که محققان در این رابطه گرفته اند!

صحبت کردن دلفین ها واقعیت دارد!

 

تحقیقات جدید راجع به صحبت کردن دلفین ها نشان از این دارد که دلفین ها می توانند با کنار هم گذاشتن چندین کلمه (حداکثر ۳ الی ۵) یک جمله را ادا کرده و به برقراری ارتباط بپردازند! تبادل کلامی صورت گرفته توسط دو دلفین مورد آزمایش بسیار همانند مکالمه انسان هاست!

 

صحبت کردن دلفین ها واقعیت دارد!

 

دلفین ها برای ادای چندین کلمه یا همان جملات برای هم نوبت قائل می شوند و تا اتمام کلمات دیگری ابدا وقفه ای ایجاد نمی کنند، این عدم ایجاد وقفه در میان ادای کلمات دیگران به منزله همان سکوت است که به شنیدن کلمات دیگری منجر خواهد شد.

 

این نتایج پیرامون صحبت کردن دلفین ها در مجله Physics and Mathematics از دانشگاه پترزبورگ روسیه منتشر شده و گویا دو مورد دلفین مورد بررسی از نژاد Black Sea bottlenose که Yasha نر و Yana ماده بوده است.

 

این تحقیقات به مدت ۲۰ سال است که از سوی این محققین در استخری بتنی بر روی تعداد زیادی از دلفین ها انجام می شود!

 

صحبت کردن دلفین ها واقعیت دارد!

 

دانشمندان در رصد کردن صحبت کردن دلفین ها از دو محدوده صدایی برای رصد کردن صدا های دلفین ها بهره می برند، ۲۲۰ کیلوهرتز و رنج دینامیک ۸۱ دسیبل که بسته های منسجم صدایی که در این تحقیق از آنها با نام جمله یاد می شود در این رنج قرار دارند.

انتهای پیام/

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]
پیشنهاد کنکاش :  همکاری شرکت های آئودی و هوآوی در تکنولوژی خودروهای خودران

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , علم و فناوری
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin