جدیدترین مطالب

» بیماری و راه درمان آن » تغییر رنگ پوست نشانه چیست و چه هشداری را به شما می دهد ؟
 81 بازدید

تغییر رنگ پوست نشانه چیست و چه هشداری را به شما می دهد ؟

متخصصان ریه اعلام کردند: افرادی که دچار تغییر رنگ پوست می‌شوند ممکن است مبتلا به آسم بوده و باید فورا به پزشک مراجعه کنند.آسم یک بیماری مزمن ریوی است و در حال حاضر هیچ درمانی برای آن وجود ندارد و تنها می‌توان با کمک داروها و دیگر توصیه‌ها تا میزان قابل توجهی علائم آن را مدیریت کرد.

تغییر رنگ پوست نشانه چیست و چه هشداری را به شما می دهد ؟

تغییر رنگ پوست

 

متخصصان ریه اعلام کردند: افرادی که دچار تغییر رنگ پوست می‌شوند ممکن است مبتلا به آسم بوده و باید فورا به پزشک مراجعه کنند.

آسم یک بیماری مزمن ریوی است و در حال حاضر هیچ درمانی برای آن وجود ندارد و تنها می‌توان با کمک داروها و دیگر توصیه‌ها تا میزان قابل توجهی علائم آن را مدیریت کرد.

مهم است که درباره این بیماری اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید آسم را خیلی زودتر از حد ممکن تشخیص دهید. در اینجا با چند نشانه از این بیماری آشنا می‌شوید.

 

تنفس سریع حتی در زمان استراحت

به طور معمول، تمرینات ورزشی و دیگر فعالیت‌های فیزیکی می‌تواند به واسطه مصرف انرژی منجر به تنفس سریع ما شود اما افراد مبتلا به آسم ممکن است این نوع تنفس کردن را حتی در طول استراحت خود تجربه کنند.

 

سرفه‌ای که خواب شما را قطع ‌کند

طبق گفته سازمان ملی خواب، آسم با سرفه و خس خس کردن مرتبط است و در طول شب این علائم وخیم‌تر می‌شود. اگر شما با این علائم در طول شب از خواب بیدار شدید ممکن است به آسم شبانه مبتلا باشید.

 

احساس تنگی در قفسه سینه

احساس تنگی در قفسه سینه ممکن است نشانه‌ بیماری‌های مختلفی از جمله رفلاکس، حمله قلبی و آسم باشد.

«جوزف کاساری» متخصص ریه گفت: اگر شما به دنبال یک نفس عمیق، نفس دیگری بکشید و احساس تنگی در قفسه سینه داشته باشید ممکن است مبتلا به آسم باشید زیرا در شرایط آسم هوا در ریه به دام می‌افتد.

 

پیشنهاد کنکاش :  7 علامت مهم که نشان می دهد قند خون شما اُفت کرده است

تنگی سینه

 

تغییر رنگ پوست

اگر شما متوجه تغییر رنگ پوست خود شدید و پوست شما کبود به نظر رسید این بدان معناست که اکسیژن کافی در خون شما وجود ندارد و نشانه آسم شدید است.

 

کبود شدن پوست صورت

 

توجه : پزشکان توصیه می‌کنند در صورت تشخیص چنین علائمی به سرعت به پزشک مراجعه کنید، به ویژه اگر این علائم با تنفس سریع همراه باشد.

 

گردآوری : کنکاش

منبع: بهداشت نیوز

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : بیماری و راه درمان آن , جدیدترین مطالب , سلامت
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin