جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » عادت ارتباطی آقایان که همسرانشان را آشفته و دستپاچه می کند !!
 36 بازدید

عادت ارتباطی آقایان که همسرانشان را آشفته و دستپاچه می کند !!

سکوت خنثی نیست؛ پیام سکوت هم به اندازه ی قدرت کلام است. سکوت خالی از مفهوم نیست، بلکه فقط خالی از واژه ها است. سکوت ، عدم پاسخ به همسرتان نیست بلکه یک پاسخ پوچ است. وقتی به انتظار یک زن برای گفتگو با سکوت پاسخ می دهید، او احساس نمی کند که همسرش چیزی نگفته، بلکه احساس می کند پیامی دردناک را دریافت کرده که قلب او شکسته است.

عادت ارتباطی آقایان که همسرانشان را آشفته و دستپاچه می کند !!

 مردان نامرئی و همسران آشفته و دستپاچه

 

مردانی که به سکوت متوسل می شوند؛ مردان نامرئی

« مردان شما عمیق ترین احساس های خود را با همسرتان در میان می گذارید و او در کنار شما نشسته و به شما خیره شده، امّا وقتی نظرش را می پرسید، هیچ چیزی نمی گوید»

یا «وقتی که متوجه می شوید که افسرده و ناراحت است، از او دلیلش را می پرسید، امّا او طوری رفتار می کند که گویی اصلاً صدای شما را نمی شنود.»

 

چرا زن هنگام مواجهه با مرد نامرئی به اعماق نا امیدی و سرخوردگی سقوط می کند؟ برای این که پاسخ مرد نامرئی به توقع و خواسته ی زن برای صحبت و گفتگو سکوت است.

 

صحبت کردن بامرد نامرئی چگونه است؟

مانند انداختن سنگریزه درون چاهی است که انتها ندارد. شما منتظرید که صدای برخخورد سنگ را با کف چاه بشنوید، امّا فقط سکوت نصیب تان می شود.  و این همان اتفاقی است که هنگام مطرح کردن موضوع های مهم با مرد نامرئی پیش می آید.

گاهی در ارتباط بودن با یک مرد نامرئی این احساس را به شما می دهد که عاشق یک روح شده اید. او در کنار شماست، امّا با شما نیست. می توانید او را ببینید، امّا نمی توانید او را احساس کنید. او طوری رفتار می کند که حضور دارد، امّا حرف نمی زند.

مرد نامرئی انگار حال حرف زدن ندارد و برای همین زحمت جواب دادن را به خود نمی دهد. و سکوت می کند تا پی ببرد چگونه به شما و چه پاسخی به شما بدهد و خاموش نشسته استچون اصلاً مرد نا مرئی قصد روشن کردن موضوع یا اصلاً طرح آن را ندارد.

پیشنهاد کنکاش :  بررسي دلايل افسردگي نوجوانان و 10 فرمان براي والدين جهت درمان آن

مردان نامرئی

به همسرتان پاسخگو باشید

 

معنی سکوت مردان نامرئی چیست؟

سکوت خنثی نیست؛ پیام سکوت هم به اندازه ی قدرت کلام است. سکوت خالی از مفهوم نیست، بلکه فقط خالی از واژه ها است. سکوت ، عدم پاسخ به همسرتان نیست بلکه یک پاسخ پوچ است.

وقتی به انتظار یک زن برای گفتگو با سکوت پاسخ می دهید، او احساس نمی کند که همسرش چیزی نگفته، بلکه احساس می کند پیامی دردناک را دریافت کرده که قلب او شکسته است.

 

آنچه خانم ها از سکوت همسان شان برداشت می کنند:

۱-چیزی که می گویی برایش آن قدر اهمیت ندارد که بخواهد جوابم را بدهد.

۲- برایش پاسخ دادن به من چندان اهمیت ندارد.

۳- حرف هایم آن قدر احمقانه است که پاسخی لازم ندارد.

۴- جواب همسرم ممکن است خیلی بیشتر از سکوتت باعث رنجش من شود.

۵- اصلاً سکوت شاید معنایش عمیق تر از آن باشد که من فکرش را می کنم؟ و……

 

چگونه مردان نا مریی همسرش را آشفته و دستپاچه می کند؟

آیا دوست دارید زنی که در عرض چند دقیقه حالت روحی و احساسی اش به هم می ریزد را ببینید؟ سکوت در پیش بگیرید، کناره گیری کنید، حرف نزنید، بی اعتنایی کنید و هیچ چیز نگویید. بعد ببینید که چگونه همسرتان به زنی آشفته و دستپاچه تبدیل می شود.

ما معمولاً در زندگی چه هنگام دست پاچه می شویم؟ وقتی حادثه ای ناگهانی اتفاق بیفتد که باعث ترس یا حیرت ما شود. همین حالت وقتی با مرد نامرئی روبرو می شویم به ما دست می دهد.

پیشنهاد کنکاش :  11 برخورد محکوم به شکست در مناسبات شما با دیگران

 

زن افسرده

خنده دار اینجا است که مرد نامیی می تواند کاری کند که زن نیز احساس نامریی بودن کند، چون وقتی او یک یک کلمه از حرف های ما را نمی شنود.

 

آنچه آقایان می توانند انجام دهند :

۱- وقتی همسرتان سعی می کند با شما صحبت کند، در هر شرایطی که هستید پاسخی به او بدهید و نامرئی نشوید.

۲- وقتی متوجّه شدید که در حال تبدیل شدن به مرد نامرئی هستید، به هر صورت تلاش کنید تا با همسرتان ارتباط بر قرار کنید. به او نزدیک شوید، او را نوازش کنید و سئوال هایی در باره ی حرف هایی که زده است، بپرسید.

مردان نامرئی باید به یاد داشته باشند؛ که هیچ نکته ی مثبتی در سکوت شما وجود ندارد. سکوت شما فقط باعث می شود تا زنی آشفته و دستپاچه در مقابل تان حاضر شود.

 

 

گرد آوری: کنکاش

منبع : رازهایی در باره ی زنان اثر باربارادی آنجلس

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , روانشناسی در زناشویی , زناشویی , سبک زندگی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin