جدیدترین مطالب

» تازه های فناوری » چاپ سه بعدی مایعات توسط امواج صوتی | انقلابی عظیم در داروسازی
 99 بازدید

چاپ سه بعدی مایعات توسط امواج صوتی | انقلابی عظیم در داروسازی

محققان دانشگاه هاروارد طي تحقيقاتي توانستند به يك تكنولوژي دست يابند كه صنعت داروسازي را متحول مي نمايد. در اين تكنولوژي مايعات از طريق امواج صوتي چاپ مي شوند. در ادامه با كنكاش همراه باشيد تا با هم با اين تكنولوژي آشنا شويم. چاپ‌گرهای سه‌بعدی صنعت چاپ را فرسنگ‌ها جا به جا کردند.

چاپ سه بعدی مایعات توسط امواج صوتی | انقلابی عظیم در داروسازی

چاپ مایعات از طریق امواج

 

محققان دانشگاه هاروارد طی تحقیقاتی توانستند به یک تکنولوژی دست یابند که صنعت داروسازی را متحول می نماید. در این تکنولوژی مایعات از طریق امواج صوتی چاپ می شوند.

در ادامه با کنکاش همراه باشید تا با هم با این تکنولوژی آشنا شویم.

چاپ‌گرهای سه‌بعدی صنعت چاپ را فرسنگ‌ها جا به جا کردند.

طراحان و دانشمندان با استفاده از این فناوری مواد جالبی را چاپ کردند، از وسایل خانه گرفته تا بافت پوست.اما همه‌ی این دستگاه‌ها مواد جامد را چاپ می‌کنند.

اگر دستگاهی بتواند مایعات را چاپ کند صنعت تولید مواد بار دیگر متحول می‌شود.

چاپ مواد مایع با وجود جوهرافشان‌ها امکان‌پذیر است اما این روش زمان زیادی می‌برد و دقت پایینی دارد.اگر بخواهید یک ماده‌ی بیولوژیکی یا حتی یک قطره آهن مایع را چاپ کنید باید چکار کنید؟

با این چاپ‌گر جدید این امکان برای شما فراهم می‌شود.

محققان دانشگاه هاروارد تکنینی ایجاد کرده‌اند که با استفاده از امواج صوتی آکوستیک، حتی می‌توان موادی را که از لحاظ ساختاری سازگار نیستند چاپ کرد.

این روش از یک رزوناتور آکوستیک برای ایجاد میدان صوتی استفاده می‌کند. حتی برخی از چسبناک‌ترین مواد هم نمی‌توانند در برابر آن مقاومت کنند.

شما می‌توانید اندازه قطره‌ها را با استفاده از دامنه امواج صوتی کنترل کنید و آن‌ها را هرجا که دوست دارید قرار دهید.

علی‌رغم این‌که دستگاه پرینت مایعات به دلیل استفاده از امواج صوتی مضر به نظر می‌رسد، شما حتی می‌توانید برای چاپ سلول‌های زنده از آن استفاده کنید. این دستگاه هنوز در اول راه است اما محققان هاروارد آینده روشنی برای آن می‌بینند.

هاروارد معتقد است این تکنولوژی در علم داروسازی بسیار کارآمد است.

همچنین می توان از این تکنولوژی در شکل دادن مواد جدید رسانا و نوری یا حتی اهداف روزمره مانند لوازم آرایشی و مواد غذایی استفاده کرد.به‌زودی می‌توان شاهد استفاده این تکنولوژی از تولید دارو تا موادغذایی بود.

 

چاپ مایعات

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تازه های فناوری , جدیدترین مطالب , علم و فناوری , فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin