جدیدترین مطالب

» تازه های فناوری » آشنایی با ضدزلزله ترین آسمان خراش جهان
 90 بازدید

آشنایی با ضدزلزله ترین آسمان خراش جهان

به دنبال برگزاری یک رقابت بین المللی معماری مشهور موسوم به دی ای ام در آلمان، ضدزلزله ترین ساختمان دنیا که در طراحی و ساخت آن از فناوری تازه ای استفاده شده، مشخص شد.

آشنایی با ضدزلزله ترین آسمان خراش جهان

ضدزلزله ترین آسمان خراش جهان

 

به گزارش کنکاش به نقل از نیواطلس، به دنبال برگزاری یک رقابت بین المللی معماری مشهور موسوم به دی ای ام در آلمان، ضدزلزله ترین ساختمان دنیا که در طراحی و ساخت آن از فناوری تازه ای استفاده شده، مشخص شد.

 

شرکت LBR&A Architectos برنده این رقابت است که ساختمان Torre Reforma را برپا کرده است. این ساختمان بلندترین ساختمان در شهر مکزیکوسیتی محسوب می شود و ارتفاع آن به ۲۴۶ متر می رسد.

ضدزلزله ترین آسمان خراش جهان

انتخاب این ساختمان با بررسی بیش از ۱۰۰۰ برج بلند در دو سال اخیر صورت گرفته است. طراحی ظاهر این ساختمان تفاوتی با دیگر ساختمان های عادی ندارد و تنها در یک سوم بالایی آن ظاهر ساختمان شبیه به یک گونیاست.

 

بخش پایینی این ساختمان هم به قسمت های مختلفی تقسیم شده که می توانند کاربری های مختلفی داشته باشند. یکی از این بخش ها یک باغ کوچک و دیگری یک ساختمان تاریخی است که بازسازی شده و در قالب لابی اصلی آسمان خراش مورد استفاده قرار می گیرد.

ضدزلزله ترین آسمان خراش جهان

ساختمان مذکور استاندارد ال ای ای دی را هم به دست آورده که نشان دهنده حداکثر میزان سازگاری آن با محیط زیست و امکان بازیابی و استفاده مجدد از آب باران در درون آن برای تهویه و غیره است. در این ساختمان توربین های کوچک بادی هم برای کاهش مصرف برق و استفاده از روشی جدید برای تولید الکتریسیته وجود دارد.

 

بخشی از دیوارهای این ساختمان در عمق ۶۰ متری زمین فرو رفته اند که قابلیت ضدزلزله آن را تقویت کرده اند. همچنین درزهایی عمدی بین لایه های مختلف مواد ساختمانی ایجاد شده تا به عنوان ترمز ساختمان در برابر لرزش های ناشی از زلزله عمل کند.

پیشنهاد کنکاش :  برای داشتن بهترین پاور بانک رعایت چه نکاتی ضروری است؟

منبع: فارس

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : تازه های فناوری , جدیدترین مطالب , علم و فناوری
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin