جدیدترین مطالب

» آشپزی و تغذیه » آموزش طرز تهیه ژله میوه ای کیوی
 150 بازدید

آموزش طرز تهیه ژله میوه ای کیوی

ژله ميوه اي كيوي - براي دسر امروز يك ژله خوشمزه آماده كرديم كه در داخل اون از خود ميوه ژله هم استفاده شده. با كنكاش همراه باشيد تا دستور تهيه اين ژله را تقديم كنيم.

آموزش طرز تهیه ژله میوه ای کیوی

آموزش طرز تهیه ژله کیوی

 

ژله میوه ای کیوی – برای دسر امروز یک ژله خوشمزه آماده کردیم که در داخل اون از خود میوه ژله هم استفاده شده. با کنکاش  همراه باشید تا دستور تهیه این ژله را تقدیم کنیم.

 

مواد لازم برای تهیه ژله کیوی:

کیوی کیوی : ۱۰ عدد درشت
شکر : یک قاشق
ژله کیوی ژله کیوی : دو بسته

 

این نکته هار رعایت کنید:

نکته ۱: همیشه قبل از درست کردن ژله گنجایش قالب تان را درنظر بگیرید، با لیوان داخلش آب بریزید ببینید گنجایش چند لیوان آب را دارد، برای دو لیوان آب، شما یک بسته ژله در نظر بگیرید، اینطوری ژله راحت تر خودش را می گیرد و دستتان می آید که چقدر پودر ژله مصرف م یشود.

نکته ۲: این مقدار مواد برای این اندازه قالب که حدود ۴ لیوان آب می گیرد کافی است، اگر قالبتان کوچکتر است مواد را نصف کنید، اگر بزرگتر است دو برابر کنید.

نکته ۳: کیوی آنزیم اسیدی یا قلیایی دارد و باعث می شود ژله نبندد یا دیر ببندد اما با پخت آن این آنزیم از بین می رود.

 

دستوالعمل تهیه:

 

مرحله اول:

کیویها را پوست بگیرید و خرد کنید و با شکر بگذارید روی حرارت و در قابلمه را بگذارید تا نیم ساعت بپزد، اگر کیوی را نپزیم ژل همان نم یبندد و خودش را نمی گیرد.

 

مرحله دوم:

بعد از نیم ساعت ژله کیوی را به آن اضافه می کنیم و می گذاریم تا پودر ژله خوب حل شود، در این مرحله تندتند هم بزنید تا ته نگیرد، موقع پختن کیوی خودش آب پس م یدهد، اگر آبش کم بود به آن یک تا دو لیوان آب اضافه می کنیم، ژله که حل شد م یگذاریم تا خنک شود.

 

مرحله سوم:

بعد می ریزیم داخل مخلوط کن تا خوب پوره شود. در اینجا می توانید چند قطره رنگ خوراکی سبز هم اضافه کنید که خوش رنگتر شود، سپس مواد را در قالب موردنظرتان بریزید و بگذارید در یخچال تا خودش را بگیرد.

 

مرحله چهارم:

یک شب تا صبح بگذارید داخل یخچال، بعد دورتادورش را با کمک چاقو جدا کنید و ۵ ثانیه درون آب جوش قرار دهید تا راحت از قالبتان جدا شده و دربیاید.

 

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آشپزی و تغذیه , انوع ژله , بر اساس وعده های غذایی , دسر و شیرینی پزی , غذاهای مکمل
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin