جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » در آینده نزدیک گیاهان نورانی و درخشان جایگزین لامپ روی میز کار شما می گردد
 21 بازدید

در آینده نزدیک گیاهان نورانی و درخشان جایگزین لامپ روی میز کار شما می گردد

بسیاری از ما ممکن است برخی از لامپ های شیک را که در بازار عرضه می شود را در اختیار داشته باشیم اما تا حالا به این فکر کردید که یک روز می توانیم نور مورد نیاز برای مطالعه را با گیاهان جایگزین کنیم؟ گیاهان درخشان، به اندازه کافی قدرتمند و روشن هستند که بتوان از آنها به عنوان جایگزینی مناسب برای لامپ های خیابانی و یا روشنایی اداری استفاده کرد، مهندسان مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) اولین گام جدی را برای پرورش و ایجاد گیاهان درخشان با استفاده از نانوذرات تخصصی را برداشته اند.

در آینده نزدیک گیاهان نورانی و درخشان جایگزین لامپ روی میز کار شما می گردد

گیاهان نورانی و درخشان جایگزین لامپ

 

شاید خیلی از اتفاقاتی که در قرن۲۱ به وقوع پیوسته جزو آرزوها و حتی رویاهای ما در زمان کودکی باشد و اما کدام یک از شما در گذشته به این فکر میکردید که زمانی  از نور گیاهان به جای لامپ استفاده شود ؟؟ در ادامه با جزییات جالبی از گیاهان نورانی با نت نوشت همراه باشید.

 

گیاهان نورده

جایگزینی گیاهان درخشان به جای لامپ در آینده نزدیک

 

بسیاری از ما ممکن است برخی از لامپ های شیک را که در بازار عرضه می شود را در اختیار داشته باشیم اما تا حالا به این فکر کردید که یک روز می توانیم نور مورد نیاز برای مطالعه را با گیاهان نورانی جایگزین کنیم؟

 

گیاهان نورانی و درخشان، به اندازه کافی قدرتمند و روشن هستند که بتوان  از آنها به عنوان جایگزینی مناسب برای لامپ های خیابانی و یا روشنایی اداری استفاده کرد، مهندسان مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) اولین گام جدی را برای پرورش و ایجاد گیاهان درخشان با استفاده از نانوذرات تخصصی را برداشته اند.

 

گیاهان آبزی پرور(آبرسانی) قادرند تقریبا چهار ساعت در لحظه از نور کم استفاده کنند اما امید است که یک روز این گیاهان و گونه های دیگر به اندازه کافی روشن باشند تا راه حل های روشنایی ما را جایگزین کنند.

    در واقع هدف اصلی، تولید یک نوع گیاه است که بتوان آن را با چراغ میز کار خودمان جایگزین کنیم.چراغی که شما مجبور نیستید برای روشن شدن، آن را به جایی وصل کنید.

 

مایکل استرانو(Michael Strano)، نویسنده ارشد و استاد مهندسی شیمی در موسسه فناوری MIT معتقد است “نوری که توسط گیاهان نورانی تولید می شود در نهایت توسط متابولیسم انرژی از خود گیاه است.”

پیشنهاد کنکاش :  چگونه می توان نام مناسب برای دامنه سایت انتخاب نمود؟

 

مهندسان موسسه MIT دریافته اند برای ایجاد گیاهان درخشان باید از آنزیمی به نام لوسیفر استفاده کنند. جالب است بدانید کرم های شب تاب برای ایجاد روشنایی خود از همین آنزیم استفاده می کنند

این آنزیم بر روی یک مولکول به نام لوسیفرین که نور را تولید می کند، عمل می کند، البته برای عملی شدن این اتفاق مولکولی دیگری  به نام Co-enzyme A برای ایجاد روشنایی لازم است.

 

هم اکنون شاید این سوال در ذهن شما نقش بسته باشد که چگونه این کار عملی خواهد شد ؟؟

 

در جواب این سوال باید گفت بعد از همه این یافته ها کاری که باید انجام شود این است که هر یک از این ذرات که دارای نور و قابلیت بالقوه هستند در حامل هایی قرار می گیرند، و در یک محلول غوطه ور جایگزین می شوند و سپس در معرض فشار به داخل برگ تزریق می شوند.

 

تیم تحقیقاتی گیاهان نورانی امیدوار است که از این فرآیند به منظور ایجاد یک رنگ یا اسپری بر پایه آنزیم لوسیفر جهت فراهم آوردن قابلیت های نورپردازی گیاهان، در آینده به کار گیرد.

 

تاکنون، این روش با موفقیت بر روی گل کلم، قارچ، کلم و اسفناج مورد آزمایش قرار گرفته است. به گفته محققان موسسه، این فناوری می تواند برای تامین نور کم در محیط داخلی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، درختانی با این ذرات تعبیه شده اند، که می تواند در آینده نزدیک ما را  به نور چراغ های خیابانی کاملا بی نیاز کند.

 

اگر این مطالعه به چنین نتیجه ای برسد، که  گیاهان نورانی می توانند برای تامین ۲۰ درصد از مصرف انرژی در جهان استفاده شوند و همچنین می تواند در کاهش راندمان دی اکسید کربن تاثیر گذار باشد، یک تحول بسیار بزرگ و خارق العاده در جهان رقم خواهد خورد.

پیشنهاد کنکاش :  چگونه می توان نام مناسب برای دامنه سایت انتخاب نمود؟
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

مطالب مشابه

چگونه می توان نام مناسب برای دامنه سایت انتخاب نمو... نام گذاری سایت  دامنه یا دامین نام منحصر به فردی است که افراد با شنیدن ان به وبسایت شما فکر کرده و یا کسب و کار شما را به ذهنشان می آورد. بن...

برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , علم و فناوری

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin