جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » در کشور سوئیس سالانه ۴۳ کیلوگرم طلا از طریق فاضلاب دفع می شود
 51 بازدید

در کشور سوئیس سالانه ۴۳ کیلوگرم طلا از طریق فاضلاب دفع می شود

دانشمندان سوئیسی دریافته اند که هر ساله ۴۳ کیلوگرم طلا با ارزش تقریبی ۱٫۸ میلیون دلار، از طریق سیستم های فاضلابی کشور سوئیس دفع می شود.

در کشور سوئیس سالانه ۴۳ کیلوگرم طلا از طریق فاضلاب دفع می شود

دفع طلا از طریق فاضلاب

دانشمندان سوئیسی دریافته اند که هر ساله ۴۳ کیلوگرم طلا با ارزش تقریبی ۱/۸ میلیون دلار، از طریق سیستم های فاضلاب کشور سوئیس دفع می شود. در ادامه با جزییات جالب از دفع طلا از طریق فاضلاب های کشور سوئیس با نت نوشت همراه باشید.

 

طلا از طریق فاضلاب های کشور سوئیس

بر اساس یافته های دانشمندان موسسه فدرال علوم زیستی و تکنولوژی سوئیس، این میزان طلا از طریق لجن و فاضلاب تاسیسات تصفیه پساب حذف می شود. به طور متوسط حدود ۷۰ درصد طلای جهان از پالایشگاه های سوئیس عبور می کند و این کشور چهار پالایشگاه بزرگ طلا را در خود جای داده است.

دانشمندان اظهار داشته اند که غلظت طلای موجود در فاضلاب، مخاطراتی برای محیط زیست ایجاد نمی کند و همچنین بازیافت طلا در مقیاس وسیع، صرفه اقتصادی ندارد.

 

 سالانه 43 کیلوگرم طلا از طریق فاضلاب های کشور سوئیس دفع می شود

سالانه ۴۳ کیلوگرم طلا از طریق فاضلاب های کشور سوئیس دفع می شود

 

اما آنها سایت هایی را شناسایی کرده اند که بازیافت طلا در آن جا می تواند ارزشمند باشد، مثلا در منطقه تیتسین (Ticino) یک پالایشگاه غنی وجود دارد که در آن غلظت فلزات گرانبها به اندازه کافی زیاد است تا هزینه های استخراج و بازیافت را توجیه کند. علاوه بر طلا، سالانه ۳۰۰۰ کیلوگرم نقره (به ارزش تقریبی ۱/۷ میلیون دلار) و عناصر کمیاب دیگر مانند تانتالیوم و ژرمانیوم که اغلب در بخش پزشکی و تکنولوژی کاربرد دارند، از طریق لجن و فاضلاب دفع می شوند.

 

این مطالعه بر روی ۶۴ ایستگاه تصفیه پساب در کشور سوئیس انجام شده است و ادعا می شود اولین بررسی سیستماتیک فاضلاب برای عناصر کمیاب در یک کشور صنعتی باشد.

پیشنهاد کنکاش :  اگر می خواهید دچار افسردگی نشوید؛ اینستاگرام را ترک کنید
[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بیشتر بخوانید:


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , علم و فناوری
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin