جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » هر آنچه لازم است در مورد خرس ها بدانید (انواع و نحوه زندگی) + تصاویر
 217 بازدید

هر آنچه لازم است در مورد خرس ها بدانید (انواع و نحوه زندگی) + تصاویر

اکثر مردم خرس ها را حیواناتی دوست داشتنی قلمداد می کنند. اما در حقیقت، اگر چه ممکن است خرس ها بی آزار به نظر برسند، حیوانات خیلی درنده ای هستند. گروه خرس ها بزرگترین حیوانات گوشت خوار روی خشکی یعنی خرس های قطبی و خرس های قهوه ای امریکای شمالی موسوم به «گریزلی» را شامل می شود. روی هم رفته خرس ها هفت نوع مختلف دارند.

هر آنچه لازم است در مورد خرس ها بدانید (انواع و نحوه زندگی) + تصاویر

     خرس ها

اکثر مردم خرس ها را حیواناتی دوست داشتنی قلمداد می کنند. اما در حقیقت، اگر چه ممکن است خرس ها بی آزار به نظر برسند، حیوانات خیلی درنده ای هستند. گروه خرس ها بزرگترین حیوانات گوشت خوار روی خشکی یعنی خرس های قطبی و خرس های قهوه ای امریکای شمالی موسوم به «گریزلی» را شامل می شود. روی هم رفته خرس ها هفت نوع مختلف دارند. همه ی آن ها خز ضخیم، دم کوتاه و گوش ها و چشم های کوچک دارند. دماغ بزرگ خرس ها نشان می دهد که آن ها از حس بویایی قوی بر خوردارند.

 خرس ها

 

 

خرس های کوچک

خرس های کوچک چهار نوع هستند. همه ی آن ها در جنگل های مناطق گرمسیر زندگی می کنند. این خرس ها از درختان بالا می روند. آن ها میوه، برگ و ریشه های تازه ر دوست دارند. این خرس ها حشرات، پستان داران کوچک و تخم پرندگان را نیز می خورند. خرس خورشیدی و خرس عینکی امریکای جنوبی در سراسر سال فعال هستند. خرس تنبل و خرس سیاه آسیایی مدتی از سال را در خواب فرو می روند. آن ها برای این کار در پناهگاه یا غاری که لانه ی آن ها محسوب می شود، پنهان می شوند. نوزاد این خرس ها در این مکان ها به دنیا می آید.

 

 خرس ها

خرس تنبل 

خرس تنبل از بزرگترین خرس هاست. خرس خورشیدی نیز کوچک ترین خرس ها است. خرس خورشیدی به اندازه یک سگ بزرگ است.

 

 خرس ها

خرس خورشیدی

 

خرس قهوه ای «گریزلی»

خرس قهوه ای حیوانی غول پیکر است. نر آن می تواند بالغ بر ۵۰۰ کیلو گرم وزن داشته باشد. قد برخی از خرس های قهوه ای وقتی روی پاهای خود می ایستد به ۳ متر می رسد.

پیشنهاد کنکاش :  از دنیای جالب و شگفت انگیز میمون ها چه می دانید؟

خرس گریزلی خیلی درنده است. هر موجودی که بچه های آن را تهدید کند به شدت مورد حمله قرار می گیرد. این خرس فقط باید از انسان بترسد. خرس های قهوه ای زمانی در مناطق وسیعی زندگی می کردند. در طی ۲۰۰ سال اخیر بسیاری از آن ها شکار شده اند. آن ها زمانی در تمام اروپا گسترده بودند، ولی امروزه فقط در قسمت هایی از امریکای شمالی و شوروی یافت می شوند.

خرس قهوه ای خیلی پر اشتهاست. این خرس عمدتاً از غذاهای گیاهی نظیر برگ ها و دانه های گیاهان تغذیه می کند. یکی از غذاهای مورد علاقه ی این خرس ، ماهی آزاد است که آن را در نهر ها و جوی بارهای کوهستان صید می کند. خرس قهوه ای، حیوانات نظیر گوزن ها را نیز شکار می کند.

خرس قهوه ای فصل زمستان را در پناهگاه می گذراند. او در این مدت، به منظور تغذیه از چربی بدن خود که در تابستان ذخیره کرده است، استفاده می کند. این حیوان در فصل زمستان می زاید. بچه های این خرس به هنگام تولّد ناتوان بوده و تا فصل بهار در پناهگاه باقی می مانند. آن ها تا سن دو یا چهار سالگی در کنار مادر خود زندگی می کنند.

 خرس ها

خرس  گریزلی

 

خرس قطبی

خرس قطبی جانور غول پیکری است. برخی از نرهای آن بالغ بر ۷۰۰ گیلوگرم وزن دارند. این حیوان غول پیکر سفید در مناطق یخ بندان قطب شمال زندگی می کند. بیشتر عمر خرس قطبی در میان یخ و برف سپری می شود. این خرس در زیر پوست خود، لایه ضخیمی از چربی دارد که در مقابل سرما از او محافظت می کند. خرس های قطبی چنگال های بلندی دارند که به آن ها در گرفتن طعمه کمک می کند. غذای مورد علاقه این خرس ها گوشت سگ آبی است. خرس برای شکار آن در کنار حفره های روی یخ منتظر می ماند تا سگ های آبی برای تنفس بالا بیایند و آن ها را شکار کنند. اگر سگ های آبی از این حفره ها سر بر آوند، شانس بسیار کمی برای زنده ماندن خواهند داشت.

پیشنهاد کنکاش :  انواع سخت پوستان | گونه های زیستی، تولید مثل و روشهای تغذیه + فلیم

 خرس ها

خرس قطبی

 

منبع: نگاهی به حیوانات اثر کیت پورتر

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , حیات وحش , حیوانات مهره دار , پستانداران
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin