جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » اجرای طرح جامع امنیتی در مرز مهران/ تمامی زیرساخت های استان ایلام آماده است
 157 بازدید

اجرای طرح جامع امنیتی در مرز مهران/ تمامی زیرساخت های استان ایلام آماده است

ایلام- معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام با اشاره به آمادگی کامل استان برای مراسم اربعین، گفت: طرح جامع امنیتی در مرز مهران اجرا می شود.

اجرای طرح جامع امنیتی در مرز مهران/ تمامی زیرساخت های استان ایلام آماده است

اجرای طرح جامع امنیتی در مرز مهران

 

محمد نوذری طی گفتگویی اظهار داشت: یکی از استان هایی که بار سنگینی در سفر اربعین بر دوش دارد، استان ایلام است.

 

وی گفت: در این راستا از فروردین ۹۷ برنامه ریزی ها و جلسات منظمی با کمیته های دوازده گانه انجام گرفته که هدف این بود که نقاط و مشکلاتی که در سال های گذشته وجود داشت و به عنوان یک چالش مطرح بود بررسی و حل شود.

 

وی افزود: برنامه ریزی های بسیار خوبی شده و استان ایلام این آمادگی را دارد که بتواند از زائران اباعبدالله الحسین(ع) در ایام اربعین استقبال کند، تمام تمهیدات مختلف اجتماعی، سیاسی، امنیتی دیده شده  وموکب ها در ظرف دو سه روز آینده مستقر می شوند.

 

نوذری اضافه کرد: استان تبدیل به نماد فرهنگی آقا اباعبدالله الحسین(ع) با پرچم های سیاه شده است، امیدوار هستیم که بتوانیم پذیرای خوبی برای زائران در استان ایلام باشیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام بیان داشت: با توجه به این که ایلام استانی کوهستانی است و جاده سازی در استان کار سختی است اما زیرساخت های خوبی در این راستا آماده شده و نسبت به سال گذشته پیشرفت زیادی کرده است.

 

نوذری عنوان کرد: امروز محور مهران به صالح آباد بخش اعظم آن چهار خطه شده از صالح آباد به مهران نیز به این شکل، همچنین مسیری از سمت ملکشاهی تعریف کردیم که جاده ملکشاهی به مهران است که پل بانرحمان که یکی از گره های کور ترافیکی در آن مسیر بود، افتتاح شده است.

پیشنهاد کنکاش :  پرویز پرستویی در راهپیمایی اربعین حسینی (ع) + عکس

 

وی افزود در حدود ۷۰ کیلومتر جاده آماده آسفالت در استان وجود دارد، مشکلاتی که در حوزه قیر ایجاد شد نتوانستیم آن مسیر را آسفالت کنیم اما تلاش داریم که کمربندی غربی مهران که اگر به عنوان یک مسیر مواصلاتی و مسیری که بتواند در بحث بحران به ما کمک کند، آسفالت شود.

 

مشکلی در بحث پارکینگ ها وجود ندارد

نوذری افزود: در بحث پارکینگ ها دو پارکینگ اربعین و برکت با محوریت شهرداری مهران آماده است، پارکینگ اربعین ظرفیت در حدود ۷۰ هزار  خودرو را دارد، پارکینگ برکت نیز به این شکل و در این حوزه هیچ مشکلی نداریم.

اجرای طرح جامع امنیتی در مرز مهران

وی گفت: مهمترین موضوعی که در ستاد امنیتی و جلسه شورای تامین برنامه ریزی شده بحث امنیت است، در این راستا طرح جامع امنیتی تدوین شده، طرح جامعی که در آن ابعاد مختلف امنیتی و انتظامی در آن دیده شده است.

 

معاون استاندار ایلام گفت: یگان های ویژه و نیروی انتظامی برای امنیت کامل در مرز و استان آمادگی کامل دارند، تلاش ما این است که زائران بتوانند با آرامش خاطر و بدون هیچ دغدغه امنیتی از مرز مهران تردد کنند.

 

فعالیت ۳۵۰ موکب در استان

نوذری اضافه کرد: امسال موکب ها را به صورت مجتمع تعریف کردیم یعنی ۱۵ الی ۲۰ موکب یک مجتمع می شوند و برای هر مجتمع یک شناسنامه صادر می کنیم، هر مجتمع یک نماینده از فرمانداری دارد.

 

وی گفت: حدود ۲۵ مجتمع با ۳۵۰ موکب در استان فعال هستند، در این راستا نیز ۱۱ استان معین نیز به ما کمک می کنند که خدمات رسانی بهتری به زائران  انجام  گیرد.

پیشنهاد کنکاش :  ماجرای یک داوری و قضاوت عجیب

 

نوذری ادامه داد: در سنوات گذشته یکی از مشکلات این بود که زائران بدون ویزا به مرز حضور پیدا می کردند، در این راستا مشکلاتی را در حوزه مرز هم برای کشور خودمان و هم برای کشور ایجاد می کنند خواهش ما این است که باید به فرهنگ و نیز به ملت عراق احترام بگذاریم و به زائران به صورت قانونی روادید دریافت کنند افرادی که بخواهند به صورت غیر قانونی خروج پیدا کنند قطعا به این افراد اجازه داده نمی شود پس تقاضا داریم از مجاری قانونی از مرز عبور کنند.

 

انتهای پیام/

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , مذهبی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin