جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » نام پدر میثم مطیعی در لیست ترور منافقین قرار گرفت ! به همراه تصاویر
 126 بازدید

نام پدر میثم مطیعی در لیست ترور منافقین قرار گرفت ! به همراه تصاویر

حاج محسن مطیعی پدر میثم مطیعی عمری را در راه اجرای فرمان امام خمینی(ره) و خدمت به محرومان گذراند تا جایی که منافقین او را در لیست ترور خود قرار دادند. میثم مطیعی پدر را اینگونه روایت می‌کند: حاج محسن به نحو شگفت‌آوری درس‌خوان و نخبه بود. خصوصاً در ریاضیات. کارنامه‌های دوران دانش‌آموزی‌اش هنوز هست.

نام پدر میثم مطیعی در لیست ترور منافقین قرار گرفت ! به همراه تصاویر

نام پدر میثم مطیعی در لیست ترور منافقین

 

هشتم دی ماه سالگرد درگذشت پدری فداکار و جهادگر به نام حاج محسن مطیعی است که عمر خود را در راه خدمت به محرومان گذراند.

شاید این روز‌ها پسر بیشتر از پدر در جامعه شناخت شده باشد، ولی بی‌شک تلاش‌ها و خدمات خالصانه حاج محسن مطیعی در راه اجرای فرمان امام (ره) برای تشکیل جهاد سازندگی و خدمت به محرومان بود که پسری این چنینی را تقدیم ایران اسلامی کرد. حاج محسن مطیعی بلافاصله بعد از انقلاب اسلامی با لبیک به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی تصمیم گرفت عمرش را در راه خدمت به محرومان بگذراند.

در همین راستا آن جهادگر راستین به گیلان رفت و به عنوان آبدارچی و نظاف‌چی در اداره جهاد سازندگی گیلان مشغول به کار شد. او که در همین زمان به تحصیل علم و دانش در دانشگاه نیز می‌پرداخت در اندک مدتی عضو شورای مرکزی جهاد استان گیلان شد. بعد از آشکار شدن خدمات صادقانه این جهادگر پرتلاش منافقین او را در لیست ترور خود قرار دادند.

حاج محسن مطیعی مدتی را نیز در جهاد سازندگی سمنان گذرانید و پس از آن تا سال ۶۸ به همراه همسر و فرزندانش در سیستان و بلوچستان اقامت گزید. او در این سال‌ها بار‌ها و بار‌ها به عنوان سنگرساز بی‌سنگر به جبهه اعزام شد. در سال ۶۸ به تهران منتقل شد، ولی برای بار دوم در سال ۷۶ به همراه خانواده به زاهدان رفت، زیرا همان سبک زندگی ساده و نزدیکی به محرومان را دوست داشت.

حاج محسن مطیعی سرانجام در اثر تصادف در حین بازگشت از ماموریت کاری در ۸ دی ۱۳۸۳ درگذشت و در دفترش برای همیشه بسته شد.

پیشنهاد کنکاش :  شرط خاص یک شهید برای ازدواجش

 

دلنوشته میثم مطیعی در سالگرد پدر جهادگر و خستگی‌ناپذیرش

حاج میثم مطیعی مداح اهل بیت در سالگرد درگذشت پدرش، با انتشار دلنوشته‌ای، یاد حاج محسن مطیعی را در چهاردهمین سالگرد عروج شهادت‌گونه‌اش منتشر کرده است. این دلنوشته همراه با تصاویری از جهادگر خستگی ناپذیر حاج محسن مطیعی تقدیم می‌شود.

حاج محسن مطیعی

حاج محسن متولد ٢۶ اسفند ۱۳۳۷ در سمنان بود، از کودکی به واسطه‌ی پدرش حاج کریم، با مسجد و روضه مأنوس شد. پدرش مداح اهل‌بیت بود. از آن پیرمردهای باصفا و انقلابی. از آن‌هایی که جوان‌ها در مسجد مثل پروانه دورشان جمع می‌شوند.‌

حاج محسن به نحو شگفت‌آوری درس‌خوان و نخبه بود. خصوصاً در ریاضیات. کارنامه‌های دوران دانش‌آموزی‌اش هنوز هست. جوانی‌اش را مانند برادران و دیگر دوستانش در راه تحقق آرمان‌های امام و پیروزی انقلاب اسلامی سپری کرد. از پخش اعلامیه گرفته تا شرکت در تظاهرات و جلسات سرّی با جوانان انقلابی.

حاج محسن مطیعی

حاج محسن مطیعی

 

قبل از انقلاب دانشجو بی رشته‌ی ریاضی دانشگاه گیلان بود و مسئول انجمن اسلامی دانشگاه. بعد از انقلاب که فرمان حضرت امام برای تشکیل جهاد سازندگی صادر شد، تصمیم گرفت ادامه‌ی عمرش را در خدمت به محرومان بگذراند. با رفقایش نشسته بودند به مشورت؛ گفته بودند فرقی نمی‌کند به چه عنوانی برویم. رفت جهاد و شد آبدارچی و نظافت‌چی جهاد گیلان.

حاج محسن مطیعی

حاج محسن مطیعی در جمع دانشجویان

 

در اداره به او می‌گفتند: محسن آبدارچی. نگفته بود دانشجو هستم. می‌گفت چایی که می‌بُردم، هر وقت کارم تمام می‌شد در جهت پیش‌برد امور، نظراتی هم می‌دادم. طولی نکشید که برو بچه‌های جهاد سازندگی گیلان به نبوغ و توان مدیریتی‌اش پی بردند. فهمیدند مسئول انجمن اسلامی دانشگاه است. جوان آبدارچی شد عضو شورای مرکزی جهاد استان گیلان. چند ماهی گذشت. فهمیدند اسمش در لیست ترور منافقین است. مخفیانه او را فرستادند سمنان. بعد از مدتی که در جهاد سمنان ماند، همسر و فرزندان قد و نیم قدش را برداشت و رفت سیستان و بلوچستان. تا سال ۶٨ آنجا ماند. همان‌جایی که امروز هم بعد از گذشت سال‌ها، چشم به راه مسئولی است که خودش را وقف مردم کند.‌

پیشنهاد کنکاش :  از چاپ پنهانی اعلامیه در چاپخانه تا فرماندهی گروه دستمال سرخ‌ها در غرب

در کنار همه‌ی این هجرت‌ها برای خدمت به محرومان، همان ولی‌نعمتان انقلاب خمینی کبیر، بارها به عنوان سنگرساز بی سنگر به جبهه اعزام شده بود. هیچ وقت آرام و قرار نداشت.

 

حاج محسن مطیعی

سال ۶٨ به تهران منتقل شد. شد مسئول آموزش روستاییان در جهاد. ولی هنوز هم عاشق خدمت در سیستان و بلوچستان بود. محرومیت مردم حق‌شناس و صبور سیستان و بلوچستان آزارش می‌داد. برای مرتبه‌ی دوم در سال ٧۶ همراه خانواده به زاهدان رفت. دوست داشت آن‌ها را نیز به این سبک زندگی عادت دهد. تا سال ٨٠ سیستان و بلوچستان ماند و بعد برگشت تهران.‌

 

حاج محسن مطیعی

از همان اول انقلاب، مأموریت‌های متعدد و طولانی به نقاط محروم کشور، لمس سختی‌ها از نزدیک، هم‌دردی و کمک به مردم این خاک، جز جدا نشدنی شخصیتش شده بود.‌

 

حاج محسن مطیعی

خیلی زیاد به بیت‌المال حساس بود! یک انقلابی و ولایتمدار تمام عیار. خادم واقعی مردم بود و هیچ وقت از خدمت‌گزاری اش دست نکشید… مگر به مرگ شهادت گونه، در اثر تصادفی که در حین بازگشت از مأموریت در ٨ دی ماه ١٣٨٣ دفتر خدمتش را بست و او را بعد از سال‌ها انجام وظیفه و ادای دین به انقلاب، به آرامش ابدی دعوت کرد…‌

 

حاج محسن مطیعی

آرامگاه ابدی حاج محسن مطیعی

 

اگر برایتان زحمتی نداشت، برای شادی روح پدرم، حاج محسن مطیعی فاتحه‌ای قرائت کنید.

 

گردآوری: کنکاش

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , شهداء، ایثارگران و دفاع مقدس , مذهبی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin