جدیدترین مطالب

» بازی های محلی » بازی های بومی و محلی ایران: تنور گرمه
 233 بازدید

بازی های بومی و محلی ایران: تنور گرمه

بازی تنور گرمه ابتدا شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم میشوند، سپس دایره اى را در وسط زمین به قطر دو متر ترسیم میکنند. به قید قرعه، گروه بازنده، داخل دایره مستقر میشود و رو به روى هم حلقه زده، کمى خم میشوند و دست روى شانه یکدیگر میگذارند، یک نفرشان نیز بعنوان نگهبان یا […]

بازی های بومی و محلی ایران: تنور گرمه

بازی تنور گرمه

ابتدا شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم میشوند، سپس دایره اى را در وسط زمین به قطر دو متر ترسیم میکنند. به قید قرعه، گروه بازنده، داخل دایره مستقر میشود و رو به روى هم حلقه زده، کمى خم میشوند و دست روى شانه یکدیگر میگذارند، یک نفرشان نیز بعنوان نگهبان یا سالار دور آنها مى چرخد. سالار باید در طول بازى، بوسیله دست یا طناب به تیم خود متصل باشد و تنها با یک دست و یک پا دفاع کند.
بازیکنان تیم بیرونى به دور دایره چرخیده و در انتظار یک فرصت مناسب هستند که سوار افراد داخل دایره شوند و در این حین سالار نیزسعى میکند قبل از سوار شدن افراد حریف، یک ضربه به پاى آنها بزند تا آنها بازى را ببازند البته پاى فرد سواره را نمیشود زد مگر آنکه پایش به زمین بخورد. فرد سواره میتواند با چابکى پایین پریده و از دایره خارج شود و یا آنقدر بالا بماند تا حریف خسته شده و زانو بزند و اصطلاحا تنور خراب شود، در اینصورت تیم آنها برنده بازى خواهند بود. افراد بیرونى سعى میکنند حتى سوار خود نگهبان نیز شوند، در این حالت هیجان بازى دو چندان میشود.

[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]
پیشنهاد کنکاش :  با هیجان انگیزترین بازی های استراتژیک آشنا شوید + لینک دانلود

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : بازی های محلی , جدیدترین مطالب , سرگرمی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin