جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » جنگل ارفع ده، مکانی زیبا در سرزمین درختان بهم تنیده مازندران
 151 بازدید

جنگل ارفع ده، مکانی زیبا در سرزمین درختان بهم تنیده مازندران

جنگل ارفع ده ارفع ده جنگلی است در دل کوهستان با درختان درهم‌تنیده‌ی افرا، توسکا، ملچ و غیره. دورنمای قله‌ی ارفع‌ ده، دره و آوای پرندگان و چشمه‌های خروشانی است که در این منطقه، در کنار هم دیده می‌شوند. سفر به این منطقه تجربه‌ای بی‌نظیر را در خاطرتان ثبت می‌کند.     ارفع ده، سرزمین […]

جنگل ارفع ده، مکانی زیبا در سرزمین درختان بهم تنیده مازندران

جنگل ارفع ده

ارفع ده جنگلی است در دل کوهستان با درختان درهم‌تنیده‌ی افرا، توسکا، ملچ و غیره. دورنمای قله‌ی ارفع‌ ده، دره و آوای پرندگان و چشمه‌های خروشانی است که در این منطقه، در کنار هم دیده می‌شوند. سفر به این منطقه تجربه‌ای بی‌نظیر را در خاطرتان ثبت می‌کند.

 جنگل ارفع ده

 

ارفع ده، سرزمین چشمه‌های بی قرار، کوه‌های باشکوه و چشم‌اندازهای بی‌انتهاست. ارفع ده روستایی است کوچک و دوست داشتنی که تنها ۱۰۰ خانوار در آن زندگی می کنند. در بهار، درختان نیمه عریانش در مه فرو می‌روند، تابستان‌ها سرسبز است و خنک و در پاییز، به شعرهای عاشقانه شبیه است؛ آنقدر زیباست که نمی توان توصیفش کرد. پیشنهاد می‌شود که در فصل پاییز حتما به ارفع ده سفر کنید و از نزدیک آن همه زیبایی را لمس کنید.

 

جنگل ارفع ده

 

در این سفر، قرار است چند ساعتی جنگل‌پیمایی کنید. این جنگل‌پیمایی از دل مسیری پرفراز و نشیب می‌گذرد. پس داشتن کفش کوه‌پیمایی از ضروری‌ترین لوازم شما در این سفر خواهد بود. یک روز هم برای دیدن این همه زیبایی کافی است. کوله‌ی سبکی همراه ببرید و در آن، لباس گرم و لوازم شخصی‌تان را بگنجانید.

 

این روستا در ۳۰ کیلومتری پل سفید و ۱۷۰ کیلومتری تهران، در مسیر فرعی راه ارتباطی تهران به مازندران از طریق جاده فیروز کوه قرار گرفته است. بعد از عبور از فیروزکوه و روستای معروف ورسک به منطقه‌ای به نام چاپارخانه یا دم زنون (نام روستاهای منطقه) می‌رسیم. در سمت چپ جاده‌ی هلال احمر، سرخ آباد پیداست که کمی از کنار جاده عقب‌تر است. از هلال احمر ۲۰ متر بالاترکه بروید، دو جاده خاکی وجود دارد که سمت راستی به طول ۷ کیلومتر، مسیر خاکی مناسبی است و انواع سواری و مینی بوس هم می‌توانند در آن تردد کنند.

پیشنهاد کنکاش :  زندانی مخوف که در زیر آب قرار گرفته است

 

کنکاش پیشنهاد می‌کند که تا پاییز است و زیبایی این منطقه، به اوج خود رسیده است از ارفع ده دیدن کنید.

جنگل ارفع ده

جنگل ارفع ده

جنگل ارفع ده

جنگل ارفع ده

 

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , مکانهای تفریحی ایران , گردشگری
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin