جدیدترین مطالب

» تازه های فناوری » اولین سرویس تاکسی خودران در دوبی رونمایی گردید
 118 بازدید

اولین سرویس تاکسی خودران در دوبی رونمایی گردید

مقامات حمل و نقل و جاده اي دوبي روز گذشته، در نمايشگاه تجارت الکترونيک جيتکس، از سرويس تاکسي خودران خود رونمايي کردند. با توجه به صحبت هاي اين مقامات، خدمات خودروي بدون راننده در اين نمايشگاه آغاز شده و در سه ماه آينده در بخش هاي مختلف شهر به اجرا در خواهد آمد.

اولین سرویس تاکسی خودران در دوبی رونمایی گردید

تاکسی سرویس خود ران

 

تاکسی رونمایی شده در دوبی، تاکسی پرنده نیست، اما یک تاکسی خودران است که به تازگی در دوبی رونمایی شده است.

 

مقامات حمل و نقل و جاده ای دوبی روز گذشته، در نمایشگاه تجارت الکترونیک جیتکس، از سرویس تاکسی خودران خود رونمایی کردند. با توجه به صحبت های این مقامات، خدمات خودروی بدون راننده در این نمایشگاه آغاز شده و در سه ماه آینده در بخش های مختلف شهر به اجرا در خواهد آمد.

 

خودروهایی برای ارتباط میان مسافران از ابتدا تا انتهای مقصد وجود دارد. این تاکسی ‌ها از قبل برنامه‌ریزی شده و در مسیر مشخصی را میان دو نقطه مبدا و مقصد حرکت کرده و مسافران را جا به‌ جا خواهند کرد. مثلا فاصله یک فروشگاه تا سینما یا فاصله خانه مسافر تا فروشگاه و باز در برگشت در این مسیر تردد می‌ کنند.

 

خودرویی کاملا خودران

این اتومبیل ها حدود ۲۰ مایل در ساعت حرکت می کنند و می توانند ۴ مسافر نیز سوار کنند. این خودرو کاملا خودران است اما در بخش جلو نیز یک راننده جهت ایمنی می تواند پشت خودرو قرار گیرد که در صورت لزوم فرمان های حرکتی را به موقع اجرا کند.

البته در تیزرهای تبلیغاتی این خودروها، هیچ فرد پشت فرمان ننشسته بود و اشاره به خودران بودن خودرو پر رنگ بود. در واقع این چیزی است که این آژانس حمل و نقل می خواهد در آینده به آن برسد. اما احتمالا کار خود را در حال حاضر با یک کمک راننده برای کنترل خودرو شروع خواهد کرد.

پیشنهاد کنکاش :  آیا بنزین زدن در اوایل صبح باعث کاهش هزینه ها می شود؟

 

تاکسی سرویس خور ران

 

در نمایشگاه جیتکس، این خودروها بدون راننده مورد آزمایش و نمایش عمومی قرار داده شدند تا قدرت و هوشمندی آن‌ها ارزیابی شود. خودروهای خودران سرویس تاکسی دوبی از نوع سدان مرسدس بنز هستند که مجهز به دوربین، سنسورها و سیستم لیدار است.

 

سال پیش بود که دوبی سرویس تاکسی های پرنده را نیز رونمایی کرد و چندین پرواز آزمایشی هم با آن ترتیب داد. اما فعلا به بهره برداری عمومی نرسیده است. و عوض آن اکنون سرویس تاکسی های خودران در این کشور رونمایی شده است. خدمات تاکسی های خودران در این شهر، دوبی را به یکی از هوشمند ترین شهرهای جهان تبدیل خواهد کرد.

 

نظر شما در مورد چنین سرویس هایی در کشور ما چیست؟ آیا ایران زیرساخت انجام چنین اموری را در حوزه ترافیکی خود دارد و می تواند در این زمینه موفق عمل کند یا خیر؟ برای این کار نیاز به چه زیرساخت هایی در کشور ما وجود دارد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

انتهای پیام/

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : تازه های فناوری , جدیدترین مطالب , علم و فناوری
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin