جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » عادت ارتباطی مردان که همسران شان را محافظه کار و محتاط می کنند.
 96 بازدید

عادت ارتباطی مردان که همسران شان را محافظه کار و محتاط می کنند.

او مردی است بر احساساتش سرپوش می گذارد و اصرار دارد بگوید حالش خوب است تا این که در برابر توقع کوچکی از طرف شما منفجر می شود. فقط ان موقع است که متوجّه خشم و انزجار درونی اش می شوید؛ یعنی تنها فرصتی لازم بود تا آن ها را بیرون بریزید و معمولاً باعث آسیب دیدن شما و هر کس دیگری که در اطرافش است، بشود.

عادت ارتباطی مردان که همسران شان را محافظه کار و محتاط می کنند.

مردان آتشفشانی

 

 همسر محافظه کار : مردانی که احساسات شان را انباشته و بعد یک دفعه آن را بیرون می ریزند.!! مرد آتش فشان

« وقتی از چیزی ناراحت است، عصبانیتش را قورت می دهد تا این که ناگهان همه را بیرون می ریزد».

«او عصبانی و از دست شما ناراحت است، امّا چیزی نمی گوید تا وقتی که ناگهان عصبانی است، چون حرفی نمی زند تا این که یک روز وقتی از او در خواست کوچکی می کنید منفجر می شود».

« شما نمی دانید که چرا عصبانی است، چون حرفی نمی زندتا این که یک روز وقتی از او در خواست کوچکی می کنید منفجر می شود». به ستاد خنثی کردن بمب زنگ بزنید، جلیقه ی ضد گلوله خود را بپوشید و عقب نشینی کنید، چون در کنار یک مرد آتشفشان قرار دارید.

او مردی است بر احساساتش سرپوش می گذارد و اصرار دارد بگوید حالش خوب است تا این که در برابر توقع کوچکی از طرف شما منفجر می شود. فقط ان موقع است که متوجّه خشم و انزجار درونی اش می شوید؛ یعنی تنها فرصتی لازم بود تا آن ها را بیرون بریزید و معمولاً باعث آسیب دیدن شما و هر کس دیگری که در اطرافش است، بشود.

مرد آتشفشان مردی است که نمی داند با اضطراب ها و تنش هایش چه کند و ناخودآگاه دوست دارد، ان ها را سر کسی خالی کند. معمولاً چنین مردی در محیطی بزرگ شده که پدر خانواده نیز مرد آتشفشان بوده است. او فکر می کند که احساس ها را باید ابتدا خفه کرد، سپس پنهان نمود و ناگهان بیرون ریخت.

پیشنهاد کنکاش :  بهبود شرایط زندگی با برنامه های آموزشی زناشویی

از طرف دیگر او پسر کوچک هراسانی است که ناخودآکاه تصمیم گرفته تمام کسانی را که ممکن است باعث ناراحتی اش شوند، با خشم و عصبانیتش بترساند، قبل از آن که موردی برای عصبانی شدن ازآن ها پیش بیاید.

 

مرد آتشفشان با همسرش گفتگو نمی کند، از عصبانیت به خود می پیچد، خودخوری می کند، جرف نمی زند و دیگران را به ستوه می آورد.

اگر زن سعی کند در باره ی چیزی که او دوست ندارد صحبت کند، او با نگاه های تحقیر آمیز و توضیح های بی سر و ته جواب می دهد و اگر زن به صحبت کردن ادامه دهد، او با بلند کردن صدا زنش را ساکت می کند. این روش اغلب کارساز است، چون بیشتر زنان دوست ندارند سرشان فریاد کشیده شود.

اجازه بدهید بی پرده بگویم آقایان هیچ چیز قدرتمند و تحسین بر انگیز و مردانه ای در رفتار مرد آتشفشان وجود ندارد. کسی که قادر به کنترل عکس العمل نباشد، ضعیف است نه قوی. کسی که از تهدید برای کنار آمدن با همسرش استفاده کندترسو است نه شجاع.

 

چگونه مرد آتشفشان همسرش را به زنی محافظه کار و محتاط تبدیل می کند؟

زندگی کردن با یک مرد آتشفشان مانند راه رفتن روی میدان مین است؛ شما نفستان را حبس می کنید تا روی نقاط حساس پا نگذارید و دعا کنید که تکه تکه نشوید، برای همین است که مرد آتشفشان روی پنجه ی پا راه می رود! شما وقت، انرژی و سعی تان را صرف این می کنید که با احتیاط اطراف شوهر تان حرکت کنید تا مبادا باعث ترکیدن او شوید.

برای یک زن غیر ممکن است در کنار یک مرد آتشفشان زندگی کند و عصبی، بد اخلاق، وحشت زده و خود خور نشود. این اتفاقّی است که برای شما می افتد، وقتی که مدام در هراس دعوا، بحث و دشنام زندگی می کنید.

پیشنهاد کنکاش :  20 نشانه اصلی برای عشق واقعی میان زوجین

 

آنچه که آقایان(مردان آتشفشانی ) می توانند انجام دهند:

۱- اگر فکر می کنید همسر شما دائم مضطرب است، این اضطراب هشداری است که نشان می دهد شما مرد آتشفشان هستید. از همسرتان بپرسید که آیا شما باعث این رفتار در او شده اید، سعی کنید در باره ی احساس، نگرانی ها و کارهای تان، قبل از این که به انفجار ختم شود، با او صحبت کنید.

۲- اگر فکر می کنید که یک مرد آتشفشان هستید، به دنبال یک مشاور حرفه ای و تخصّصی باشید. واقعاً درمان این خشم و عواقب آن به تنهایی میسر نیست و یک پزشک متخصّص یا مشاور خوب می تواند به شما در بر طرف کردن این مشکل و عواقب آن کمک کند.

 

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , روانشناسی در زناشویی , زناشویی , سبک زندگی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin