جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » نامگذاری کودک | چرا کودک به نام خود بی علاقگی نشان می دهد
 20 بازدید

نامگذاری کودک | چرا کودک به نام خود بی علاقگی نشان می دهد

نام های نامأنوس و بد گویش خودی و نام های غربی و ناسازگار با فرهنگ خودی، آثار روانی منفی دارد و کودک را در آینده دچار مشکلاتی خواهد کرد. در انتخاب نام برای فرزند خود، از اسم های زیبا و ارزشی استفاده کنید. نام زیبا و خوب، حسّ ارزشمندی و شخصیت را در کودک بارور می سازد؛ بدین سبب، رسول خدا(ص) نام های زشت کودکان را تغییر می داد.

نامگذاری کودک | چرا کودک به نام خود بی علاقگی نشان می دهد

بی علاقگی به نام

 

به خانواده ها توصیه می شود در نام گذاری کودک خود دقّت کنند. یکی از حقوق فرزند بر والدین، انتخاب نام زیبا و دارای مفهوم خوب است.

رسول خدا (ص) فرمودند:
حَقُّ الْوَلَدِ عَلی والِدِه اَنْ یُحَسَّنَ اِسْمَه . « حر عاملی، وسائل الشیعه، ج ۲۱ ص ۳۸۹»)

حقّ فرزند بر پدرش این است که بر او نام نیک نهد.

نام های نامأنوس و بد گویش خودی و نام های غربی و ناسازگار با فرهنگ خودی، آثار روانی منفی دارد و کودک را در آینده دچار مشکلاتی خواهد کرد.
در انتخاب نام برای فرزند خود، از اسم های زیبا و ارزشی استفاده کنید. نام زیبا و خوب، حسّ ارزشمندی و شخصیت را در کودک بارور می سازد؛ بدین سبب، رسول خدا(ص) نام های زشت کودکان را تغییر می داد.

در باره فرزند شما (اعظم) با توجّه به زیبایی و ارزشمندی مفهوم آن( به معنای بزرگ و از صفات الهی )، باید در پی ریشه یابی این بی علاقگی باشید.
ممکن است نام هایی چون سپیده را از تلویزیون آموخته، می خواهد همانند سازی کند یا از هم اسم خود، خاطره ی بد و نا خوشایندی دارد و یا تمسخر برخی از همسالان سبب این بی علاقگی شده است.

این مسأله در این سن، مشکل چندانی نیست؛ امّا اگر ادامه یابد، ناشی از ضعف اعتماد به نفس و عدم حسّ ارزشمندی است که باید اعتماد به نفس او را تقویت کنید.

در حال حاضر،در باره ی مفهوم نام او و این که صفات الاهی است، توضیح دهید. او را با شخصیت های هم نامش در عرصه ی علم، صنعت، هنر و ورزش آشنا کنید.

پیشنهاد کنکاش :  چرا كودك انگشت خود را مي مكد و 5 توصيه براي درمان آن

صدا زدن او با پسوند جان(اعظم جان) یا خانم (اعظم خانم)، به ویژه در حضور دیگران می تواند در علاقه مندی وی به نامش مؤثر باشد.

 

 

گرد آوری : کنکاش

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

مطالب مشابه

چرا کودک انگشت خود را می مکد و ۵ توصیه برای درمان ... انگشت مکیدن کودکان   انگشت خوردن کودک طبیعی است و بر رسی ها نشان می دهد که گاهی جنین نیز در رحم مادر انگشت می مکد و علّت این رفتار، نیاز غریزی شی...
بهترین سن شروع آموزش انضباط به کودکان... آموزش انضباط به کودک   بهترین سنّ آموزش انضباط به کودکان چه زمانی است؟ ایجاد انضباط در کودک باید از همان ابتدای تولّد باید آغاز شود و به مرور...
علائم گوش درد کودک و ۷ توصیه برای درمان آن... گوش درد کودک  ممکن است کودک عفونت گوش در بیرون از پرده گوش، در مجرای گوش یا پشت پرده گوش داشته باشد. عفونت مجرای گوش می تواند پس از شنا یا ب...

برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , روانشناسی کودکان , کودکان و والدین

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin