جدیدترین مطالب

» تازه های سلامت » مواد سرطان زای موجود در ادکلن ها و دئودورانت ها را بشناسید
 79 بازدید

مواد سرطان زای موجود در ادکلن ها و دئودورانت ها را بشناسید

برخی از دئودورانت ها شامل مواد مضری هستند که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد هنگام خرید دئودورانت از چه موادی باید اجتناب کنید.

مواد سرطان زای موجود در ادکلن ها و دئودورانت ها را بشناسید

آشنایی با مواد سرطان زا در دئودورانت ها

برخی از دئودورانت ها شامل مواد مضری هستند که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد هنگام خرید دئودورانت از چه موادی باید اجتناب کنید.

دلیلی که برخی از افراد حاضرند قیمت بالایی برای خرید دئودورانت های طبیعی all-natural deodorant پرداخت کنند عدموجد مواد تشکیل دهنده سرطان زا در دئودورانت های سنتی و اجتناب از عوارض احتمالی است آلومینیوم و پارابن دو ماده شناخته شده در بین مردم هستند ولی تعداد کمی از افراد لیست کامل مواد سرطان زای موجود در دئودورانت ها را می شناسند.

مواد سرطان زای دئودورانت ها : پارابن

پارابن parabens یکی از معروف ترین مواد سرطان زا در دئودورانت ها است. پارابن جزو مواد نگهدارنده است که به طور وسیعی در محصولات بهداشتی برای افزایش طول عمر مورد استفاده قرار می گیرد. پارابن می تواند ایجاد حساسیت نموده و باعث سرطان شود.

مواد سرطان زای دئودورانت ها : آلومینیوم

اخیرا با وجود آلومینیوم Aluminum در دئودورانت ها مخالفت شده است و دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد. آلومینیوم معمولا در محصولات ضد عرق وجود دارد و می تواند روی بافت سینه تاثیر گذاشته و باعث رشد سلول های سرطانی شود. با وجودی که بسیاری از کارشناسانن معتقدند آلومینیوم سرطان زا نیست ولی همچنان در لیست مواد سرطان زای انجمن سرطان آمریکا قرار دارد. مطالعات بیشتری برای تایید واقعی اثر آن مورد نیاز است.

مواد سرطان زای دئودورانت ها : سیلیکا

سیلیکا Silica یکی دیگر از مواد سرطان زای تشکیل دهنده دئودورانت است. با این که اثر آن صد در صد تاییز نشده ولی این پودر کوارتز برای پوست حساسیت زاست و می تواند باعث سرطان شود.

پیشنهاد کنکاش :  به چه علت رژیم گرفتن لاغرتان نمی کند

مواد سرطان زای دئودورانت ها : تالک

دئودورانت و ضد عرق

احتمالا با تالک talc در پدر بچه آشنایی دارد. برخی از تالک ها شامل اسید آزبست هستند که ماده ای سرطان زاست. بنابراین بهتر است از این ماده دوری کنید چون پودر تالک موجود در محصولات بهداشتی از این نظر مورد بررسی قرار نمیگیرد.

مواد سرطان زای دئودورانت ها : فتالات

فتالات Phthalates یکی از رایج ترین مواد مضر موجود در دئودورانت ها است که البته سرطان زا نیست و معمولا برای پایدار ماندن رایحه استفاده می شود. فتالات می تواند منجر به تغییرات هورمونی شود.

مواد سرطان زای دئودورانت ها : تریکلوزان

اگر مشکل درماتیت دارید از تریکلوزان Triclosan دوری کنید. تریکلوزان یک ماده آفت کش است که باعث تحریک پوست می شود.

عطر

عطر همیشه چیز خوبی نیست. از آن جا که مواد تشکیل دهنده رایحه ها بررسی نمی شوند احتمال ایجاد حساسیت های آلرژیک یا سمیت در آن ها وجود دارد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , , , , , , ,
دسته بندی : تازه های سلامت , جدیدترین مطالب , سلامت
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin