جدیدترین مطالب

» آشپزی و تغذیه » طرز تهیه ی غذای خوشمزه کلم  پلو
 39 بازدید

طرز تهیه ی غذای خوشمزه کلم  پلو

کلم پیچ را به خوبی تمیز کرده و سپس شسته و در آب کش می ریزیم تا خشک شود و آن خرد کرده رویش قدری نمک بپاشید و به مدت 3 ساعت کنار بگذارید. سپس آن را در 100 گرم روغن سرخ کنید.

طرز تهیه ی غذای خوشمزه کلم  پلو

کلم  پلو             

 

مواد لازم کلم پلو  :

برنج صدری : ۱ کیلوگرم   

کلم پیچ  : ۲ کیلو گرم   

گوشت چرخ کرده  : ۵۰۰ گرم

روغن : ۱۵۰ گرم

پیاز  : ۲ عدد

زعفران : به مقدار کافی

نمک : به مقدار کافی

 

طرز تهیه کلم پلو :

۱ – کلم پیچ را به خوبی تمیز کرده و سپس شسته و در آب کش می ریزیم تا خشک شود و آن خرد کرده رویش قدری نمک بپاشید و به مدت ۳ ساعت کنار بگذارید. سپس آن را در ۱۰۰ گرم روغن سرخ کنید.

۲ – به طور جدا گانه گوشت با پیاز را چرخ کرده و کوفته ی ریزه مانند کوفته قلقلی تهیه کرده و در روغن سرخ نمایید و در انتها زعفران و نمک را به آن اضافه و خوب مخلوط نمایید.

۳ – سپس برنج سه تا چهار بار در آّب ولرم می شوییم و سپس آن را به همراه کمی نمک در دو لیتر آب گذاشته تا دو ساعت بماند تا برنج کاملاً خیس شود.

۴ – آب برنجی که آن را خیسانده اید دور ریخته و برنج خیسانده را در دو لیتر آب که با دو قاشق سوپخوری نمک مخلوط کرده اید به مدّت ۱۵ الی۲۰ دقیقه بجوشانید، وقتی برنج زیر دو انکشت له شد، علامت آن است که برنج تا حدّی پخته شده است و آماده طبخ می باشد. آن را آبکش می کنیم .

۵ – سپس ته قابلمه را کمی چرب کرده و برنج و مواد فوق الذکر یعنی کلم و کوفته قلقلی ریز را به تناوب در قابلمه مخلوط کرده و می گذاریم تا روی شعله ی ملایم، برنج به خوبی دم بکشد. توضیح اینکه شما می توانید در ته قابلمه سیب زمینی حلقه شده یا نان و یا خود برنج ته دیک خوشمزه ای نیز با این غذای مقوی تهیه نمایید و نوش جان کنید.

پیشنهاد کنکاش :  طرز تهیه ی ساندویچ خوشمزه پنیر و گردو

 

گرد آوری: کنکاش

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : آشپزی و تغذیه , بر اساس ملیت , بر اساس وعده های غذایی , جدیدترین مطالب , غذای ایرانی , ناهار و شام
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin