جدیدترین مطالب

» تعلیم و تربیت » در مواقع مشاهده برهنگی کودکان بهترین حالت برخورد چگونه است ؟
 121 بازدید

در مواقع مشاهده برهنگی کودکان بهترین حالت برخورد چگونه است ؟

چندی پیش وقتی درِ اتاق را باز کردم، دختر 5ساله ام را با پسر خاله ی همسالش را دیدم در حالی که برهنه بودند و به یک دیگر نگاه می کردند. در فرصت های مناسب برای فرزند تان روشن کنید که وقتی می خواهد لباس عوض کند یا به حمّام برود، اشکالی ندارد لباس هایش را از تن در آورد یا در ضرورت ها، والدین و پزشک خانواده می توانند به بدن او نگاه کنند.

در مواقع مشاهده برهنگی کودکان بهترین حالت برخورد چگونه است ؟

برهنگی کودکان

 

سوال :چندی پیش وقتی درِ اتاق را باز کردم، دختر  ۵ساله ام را با پسر خاله ی همسالش را دیدم در حالی که برهنه بودند و به یک دیگر نگاه می کردند. در مواجهه با چنین صحنه هایی چگونه باید بر خورد کنیم؟

جواب: توجّه داشته باشیدکه این گونه رفتارها در کودکان زیر ۶ سال جنبه ی اخلاقی ندارد و از روی کنجکاوی و برای کشف است

دید کودکان در باره ی بدن خود و همسالان، مانند دید شما نیست؛ بنابراین، هنگام مواجهه با این گونه صحنه ها خونسردی خود را حفظ کنید و شوکه نشوید.

مناسب ترین بر خورد این است که به آن ها بگویید: « بازی کردن بدون لباس، کار درستی نیست. لطفاً سریع تر لباس های تان را بپوشید». به آن ها کمک کنید تا لباس بپوشند و فعالیت دیگری برای شان پیدا کنید و بعد بگویید:

« مگر نمی دانید برخی از قسمت های بدن که مایو آن را می پوشاند، خصوصی است؟! همان گونه  که توالت خصوصی است و دو نفری به آن جا نمی روند. بدن هر کس هم خصوصی است و نباید دیگری آن را ببیند »؛

البتّه در فرصت های مناسب برای فرزند تان روشن کنید که وقتی می خواهد لباس عوض کند یا به حمّام برود، اشکالی ندارد لباس هایش را از تن در آورد یا در ضرورت ها، والدین و پزشک خانواده می توانند به بدن او نگاه کنند.

 

نکته مهم:

اگر این اتّفاق زمانی رخ دهد که سنّ پسر خاله اش چند سال بیشتر است، آن را جدّی بگیرید و ارتباط آن ها را به طور غیر مستقیم کم یا قطع کنید و در صورت عدم امکان قطع ارتباط، بر خلوت های آنان نظارت غیر مستقیم داشته باشید.

پیشنهاد کنکاش :  از چه سنّی باید مراقب اختلاط دختر و پسر باشیم؟ و 4 نكته مهم اين نكته اخلاقي

 

گرد آورنده : کنکاش

منبع : نسیم مهر

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : تعلیم و تربیت , جدیدترین مطالب , روانشناسی کودکان , کودکان و والدین
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin