جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » عادت رفتاری مردان مرموز که همسران شان را دیوانه می کنند !!
 163 بازدید

عادت رفتاری مردان مرموز که همسران شان را دیوانه می کنند !!

مرد مرموز به طور مبهم و مرموز با شما صحبت می کند؛ یعنی مشکل این نیست که او با شما حرف نمی زند، بلکه شما از صحبت های او  چیزی سر در نمی آورید. سخن می گوید ولی خانم ها از حرف های آن ها چیزی سر در نمی آورند. وقتی مردی مبهم و گُنگ حرف می زند، همسرش نمی تواند از او خُرده بگیرد و اگر اطلاعات بیشتری در اختیار همسرش نگذارد، نمی تواند او را به خاطر از دست روی دست گذاشتن سرزنش کند.

عادت رفتاری مردان مرموز که همسران شان را دیوانه می کنند !!

 عادت رفتاری مردان تو دار  و مرموز 

 

مردانی که تو دار هستند و دو پهلو رفتار می کنند.!! (مردان مرموز)

الف : « وقتی از او سؤالی بپرسید جواب مشخصی به شما نمی دهد».

ب: «او از هر گونه قولی متنفر است».

ج : «او برای طفره رفتن از دادن جوابی روشن به همسرش، دست به همه کاری می زند».

مرد مرموز به طور مبهم و مرموز با شما صحبت می کند؛ یعنی مشکل این نیست که او با شما حرف نمی زند، بلکه شما از صحبت های او  چیزی سر در نمی آورید. سخن می گوید ولی خانم ها از حرف های آن ها چیزی سر در نمی آورند.

 

چرا مردان در گفتگوها و صحبت هایشان آن قدر مبهم و مرموز هستند؟

۱- مبهم بودن را یک مکانیسم ایمنی برای آن ها تلقی می کنند.

مردان دوست ندارند مرتکب اشتباه بشوند. آن ها بعضی وقت ها نا خودآگاه برای دفاع از خود مبهم و نامفهوم صحبت می کنند. اگر در باره ی پاسخی مطمئن نباشند یا نتوانند با احساس خود در باره ی چیزی کنار بیایند، با شک و تردید حرف می زنند.

به این ترتیب اگر اشتباه کرده باشند همسران شان نمی توانند بر آنان خُرده گیرند؛ چون هیچ چیز مشخص و دقیقی را ذکر نکرده اند.

 

۲- تودار بودن را شکلی از استقلال مردانه می دانند.

احساس آزاد بودن برای یک مرد خیلی مهم است. برای مردان مبهم حرف زدن نوعی سیاست امنیتی برای حفظ غرور و عزّت نفس می باشد.

وقتی مردی مبهم و گُنگ حرف می زند، همسرش نمی تواند از او خُرده بگیرد و اگر اطلاعات بیشتری در اختیار همسرش نگذارد، نمی تواند او را به خاطر از دست روی دست گذاشتن سرزنش کند.

پیشنهاد کنکاش :  با ترک این 12 اشتباه رابطه زناشویی خود را لذت بخش تر کنید

هر چه کمتر از هدف و کارش صحبت کند، کمتر خود را مقید می داند و بیشتر احساس آزادی می کند.

 

چگونه مردان مرموز همسران شان را به زنانی مُفتّش تبدیل می کنند؟

صحبت کردن با مرد اسرارآمیز مرموز، زن را سر خورده و عصبی می کند. چون زن اطلاعاتی که برای احساس اطمینان خاطر نیاز دارد؛ دریافت نمی کند و به یک نتیجه ی روشن نمی رسد. آنها  تا رسیدن اطلاعات بیشتر از طرف همسر اسرار آمیز شان بی تاب می شوند و احساس یأس، واهمه، طرد شدگی، عدم اطمینان و امنیت و خشم می کنند.

و این مردان مرموز هستند که سبب می شوند تا بسیاری از زنان تبدیل به زنانی بشوند که خودشان نیز دوست ندارند و از آن متنفرند؛ زنان مفتّش؛ آنان برای احساس امنیت، به این راه کشیده می شوند.

ظهور زن مفتش وقتی که مرد، اصرار در مبهم بودن دارد، غیر قابل اجتناب است. ما می خواهیم احساس امنیت کنیم و بدون این که تا ابد منتظر فکر کردن باشیم، قدرت برنامه ریزی و تصمیم گیری داشته باشیم؛ به همین خاطر هم احتیاج به شرح و توضیح داریم.

 

آنچه آقایان می توانند انجام بدهند:

۱-سعی کنید زیاد طفره نروید و هنگام صحبت کردن اطلاعات لازم را در اختیار همسرتان بگذارید. اگر برای تصمیم گیری آمادگی ندارید یا سرحال نیستید، حداقل همین موضوع را به او بگویید.

۲- به همسرتان به چشم دشمنی که باید اطلاعات را از او مخفی کرد، نگاه نکنید. فراموش نکنید هر چه ما کمتر بدانیم، بیشتر عصبی و آشفته می شویم و بعد شما مجبور به کنار آمدن با زن مفتّش می شوید.

در میان گذاشتن اطلاعات راهی برای نشان دادن همفکری و هماهنگ بودن است. نیاز به بازگویی همه ی جزئیات نداریم، فقط نظر کلی، امّا روشن خود را به ما بگویید.

 

پیشنهاد کنکاش :  بررسی تفاوت های فکری و رفتاری مردان و زنان

گردآوری: کنکاش

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , روانشناسی در زناشویی , زناشویی , سبک زندگی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin