جدیدترین مطالب

» بارداری و زایمان » بهترین سن بچه دار شدن آقایان چه زمانی می باشد ؟
 109 بازدید

بهترین سن بچه دار شدن آقایان چه زمانی می باشد ؟

در این مقاله بررسی خواهیم کرد که مردها تا چه سنی بچه دار می شوند و همچنین سن مناسب پدر شدن برای مرداها تا چند سالگی می باشد. با کنکاش همراه باشید تا جواب این سوالها را دریافت کنید.

بهترین سن بچه دار شدن آقایان چه زمانی می باشد ؟

سن مناسب بچه دار شدن آقایان

 

در این مقاله بررسی خواهیم کرد که مردها تا چه سنی بچه دار می شوند و همچنین سن مناسب پدر شدن برای مرداها تا چند سالگی می باشد. با کنکاش همراه باشید تا جواب این سوالها را دریافت کنید.

 

سن مناسب پدر شدن

افزایش سن پدر و مادر در زمان تشکیل نطفه، تاثیری غیرقابل انکار بر سلامت فرزند می‌گذارد. محققان تردیدی ندارند که پیر بودن پدر، سلامت جسم و روان فرزندش را تهدید می‌کند، همچنین بالارفتن سن مادر، ممکن است او را به بارداری‌های بی‌فاصله ترغیب کند و جان مادر و نوزادش را به خطر بیندازد.

آقایان! تا قبل از ۴۵ سالگی پدر شوید

شاید تا همین چند سال پیش، هیچ‌کس از تاثیر سن مردها بر سلامت فرزندشان چیزی نمی‌دانست، اما این روزها محققان تردیدی ندارند که بالا رفتن سن پدر، آینده فرزند او را تهدید می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد، نوزادان پدران سالمند، با مشکلات سلامتی متعددی دست‌ و‌ پنجه نرم می‌کنند.

در حالی که شانس باردارشدن زنان با افزایش سن، رو به کاهش می‌رود، مردان حتی در سالخوردگی هم امکان پدرشدن دارند، اما برخوردار بودن از این امکان، لزوما به‌معنای تولد نوزادی سالم نیست.

با توجه به نتایج این بررسی‌ها، سن بالای پدر، احتمال زایمان زودرس، تولد نوزاد کم‌وزن یا به دنیا آمدن نوزادی با مشکلات تنفسی را افزایش می‌دهد و حتی این فرزندان، در سال‌های بعد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می‌گیرند.

شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از مشکلاتی که مادران باردار با آن درگیر می‌شوند هم می‌تواند به سن پدر مرتبط باشد. برای مثال، محققان می‌گویند، مادرانی که فرزندی از یک پدر سالمند را در رحم دارند، بیشتر به دیابت بارداری و فشارخون بالا در زمان حاملگی دچار می‌شوند؛ مشکلاتی که نه تنها سلامت مادر، بلکه سلامت جنین را به‌شدت تهدید می‌کند. به همین دلیل محققان توصیه می‌کنند، مردها آرزوی پدرشدنشان را تا قبل از ۴۵سالگی محقق کنند و بعد از ۵۵سالگی هم خیال صاحب فرزند دیگر شدن را از سرشان بیرون کنند.

پیشنهاد کنکاش :  خطراطی که مصرف کافئین در دوران بارداری برای جنین ایجاد می کند

 

منبع : tanzimekhanevadeh

گردآوری : کنکاش

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بارداری و زایمان , جدیدترین مطالب , زناشویی , سبک زندگی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin