جدیدترین مطالب

» تغذیه و سلامتی » یک صبحانه ی خوب ، جلوی اضافه وزن را می گیرد!
 170 بازدید

یک صبحانه ی خوب ، جلوی اضافه وزن را می گیرد!

غذایی که شما در صبحانه می خورید شما را چاق نمی کند. پس سعی کنید وعده ی اصلی غذای شما صبحانه باشد. نهار کم تر بخورید و اگر می توانید؛ شام اصلاً نخورید یا بسیار کم بخورید. افرادی که در روز تنها یک تا دو بار غذا می خورند وزن به نسبت متعادل تری دارند. همچنین مشخص شد، یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن و حفظ وزن متعادل، مصرف صبحانه است.

یک صبحانه ی خوب ، جلوی اضافه وزن را می گیرد!

یک صبحانه خوب برای زندگی سالم

 

یک مطالعه ی جدید نشان داده که صرف یک صبحانه خوب می تواند زندگی را سالم تر کرده و جلوی اضافه وزن شما را بگیرد.

متأسفانه شیوع چاقی و اضافه وزن که علّت بسیاری از بیماری ها مانند دیابت، بیماری های قلبی- عروقی و حتّی سرطان می باشد، در حال افزایش است.

این مطالعه نشان داده است افرادی که در روز تنها یک تا دو بار غذا می خورند وزن به نسبت متعادل تری دارند. همچنین مشخص شد، یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن و حفظ وزن متعادل، مصرف صبحانه است.

کسانی که مهم ترین و بزرگ ترین وعده ی غذایی آن ها صبحانه است وزن متعادل تری نسبت به کسانی دارند که بیش ترین حجم غذای خود را در نهار یا شام می خورند، دارند.

غذایی که شما در صبحانه می خورید شما را چاق نمی کند. پس سعی کنید وعده ی اصلی غذای شما صبحانه باشد. نهار کم تر بخورید و اگر می توانید؛ شام اصلاً نخورید یا بسیار کم بخورید.

محققان می گویند، صبحانه بهترین وعده ی غذایی برای حذف کردن شام است. همچنین مشخص شده که بعد از صبحانه باید ۵ تا ۶ ساعت چیزی نخورید. نتایج این مطالعه در مجله ی The Journal of Nutrition منتشر شده است.

 

 

گرد آوری : کنکاش

برداشت : Payameyaghoot

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تغذیه و سلامتی , توصیه های غذایی برای افراد , جدیدترین مطالب , سلامت
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin