جدیدترین مطالب

» تناسب اندام و بدنسازی » ۵ ورزش درمانی مفید و موثر برای افسردگی
 21 بازدید

۵ ورزش درمانی مفید و موثر برای افسردگی

یکی از بیماری‌هایی که انجام فعالیت‌های ورزشی برای درمانش بسیار مؤثره، افسردگیه. اگرچه ورزش تنها راه درمان برای اختلالات روحی روانی نیست، اما میتونه نقش بزرگی رو بازی کنه. اگه به دنبال برخی از تمرینات شادی آور هستین در ادامه با چند تمرین که برای تسکین افسردگی مناسب است بیشتر آشنا میشیم.

۵ ورزش درمانی مفید و موثر برای افسردگی

۵ ورزش درمانی برای افسردگی

یوگا بطور کلی یک ورزش آرام بخش و تسکین دهندست و نه تنها در کوتاه مدت برای درمان بیماری موثره بلکه در بلند مدت کسانی که تمرینات یوگارو تجربه میکنن کاهش قابل توجهی در میزان اضطراب، افسردگی و اختلالات روحی روانی خواهند داشت.

 

سرویس سبک زندگی فردا:  همیشه دارو تنها راه درمان بیماری نیست. به نقل از بیتوته برای بعضی از بیماری‌ها مثل افسردگی، استرس و درد‌های عضلانی، ورزش کردن بسیار مفید و کارسازه. یکی از بیماری‌هایی که انجام فعالیت‌های ورزشی برای درمانش بسیار مؤثره، افسردگیه. اگرچه ورزش تنها راه درمان برای اختلالات روحی روانی نیست، اما میتونه نقش بزرگی رو بازی کنه. اگه به دنبال برخی از تمرینات شادی آور هستین در ادامه با چند تمرین که برای تسکین افسردگی مناسب است بیشتر آشنا میشیم.

 

درمان افسردگی با این ورزش‌ها

۱- تأثیر یوگا در درمان افسردگی

یوگا بطور کلی یک ورزش آرام بخش و تسکین دهندست و نه تنها در کوتاه مدت برای درمان بیماری موثره بلکه در بلند مدت کسانی که تمرینات یوگارو تجربه میکنن کاهش قابل توجهی در میزان اضطراب، افسردگی و اختلالات روحی روانی خواهند داشت. یوگا با تمرکز بر تنفس عمیق می‌تونه برای افرادی که در معرض اضطراب و افسردگی قرار دارند بسیار مفید باشد.

۲- با پیاده روی افسردگی را درمان کنید

پیاده روی علاوه بر افزایش فعالیت قلبی عروقی، از افسردگی هم جلوگیری میکنه و صرف وقت زیادی در طبیعت می‌تواند اثرات مفیدتری برای سلامت روان داشته باشد. علاوه بر این پیاده روی، چون باعث بیرون کشیدن فرد از محیط بسته‌ی خونه میشه باعث تقویت روحیه و تنفس بهتر میشه.

پیشنهاد کنکاش :  زمان خوابیدن چه اتفاق هایی در مغز افراد می افتد؟

۳- رقص و ایروبیک

دو تا از شادترین فعالیت‌هایی که در درمان افسردگی فوق العاده مؤثر و مهیجه رقص و ایروبیکه؛ که اگر گروهی و دست جمعی انجام بشه تأثیر بیشتری در روند درمان داره. مطالعات نشون میده که ایروبیک و رقص در اولویت بیشتری برای درمان افسردگی قرار دارن، چون میتونه به تقویت ارتباط بین ذهن و بدن کمک زیادی کنه.

۴- پرورش اندام روحتان را تازه می کند

پرورش اندام و تقویت عضلات با افزایش قدرت بدن باعث بالابردن عزت نفس و از بین رفتن افسردگی میشه. این ورزش خواب رو تنظیم میکنه و استرس رو کاهش میده و با بهبود خلق و خو درمان موثری برای افسردگیه.

۵- ورزش تای چی

تای چی یک ورزش رزمی چینیه که در اون حرکاتی مشابه یوگا انجام میشه. نتیجه مطالعات انجام شده نشون دهنده تأثیر این ورزش در درمان افسردگی، اضطراب و خشم و استرس داره. تمرینات تای چی شامل تمرکز ذهنی، تعادل فیزیکی، آرامش عضلات و تنفس آرام و عمیق هست که میتونه نقش مهمی در تنظیم خلق و خو و روحیه داشته باشه.

 

 

 

 

منبع: فردا

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بیشتر بخوانید:


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : تناسب اندام و بدنسازی , جدیدترین مطالب , سلامت , ورزش درمانی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin