جدیدترین مطالب

» جدیدترین مطالب » ۴ عمل توصیه شده قبل از خواب در کلام حضرت فاطمه زهرا (س)
 150 بازدید

۴ عمل توصیه شده قبل از خواب در کلام حضرت فاطمه زهرا (س)

۴ عمل توصیه شده قبل از خواب به گزارش کنکاش، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) فرمود: یک شب آماده خواب بودم که پدرم رسول خدا(صلی الله علیه و آله) بر من وارد شد و فرمود: ای فاطمه جان! نخواب، مگر این که چهار عمل را به جا آوری! ۱- قرآن را ختم کنی ۲- پیامبران […]

۴ عمل توصیه شده قبل از خواب در کلام حضرت فاطمه زهرا (س)

۴ عمل توصیه شده قبل از خواب

به گزارش کنکاش، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) فرمود: یک شب آماده خواب بودم که پدرم رسول خدا(صلی الله علیه و آله) بر من وارد شد و فرمود: ای فاطمه جان! نخواب، مگر این که چهار عمل را به جا آوری!

۱- قرآن را ختم کنی
۲- پیامبران را شفیع خود گردانی
۳- مؤمنین و مؤمنات را از خود راضی و خشنود سازی
۴- حج واجب و عمره را به جا آوری.

پدرم این جملات را بیان فرمود و مشغول به خواندن نماز شد. صبر کردم تا نمازش پایان یافت، بی درنگ گفتم: ای رسول خدا(ص) مرا به چهار عمل بزرگ سفارش فرمودی که در این وقت محدود توان و فرصت انجام آنها را ندارم؟

پدرم تبسم کرد و فرمود: ای فاطمه جان! هرگاه قبل از خواب سه مرتبه سوره اخلاص «قل هو الله احد» را بخوانی، گویا قرآن را ختم کرده ای و هرگاه بر من و پیامبران پیشین من صلوات فرستی همه ما شفیعان تو خواهیم بود، مانند ذکر این صلوات: «اللهم صل علی محمد و آل محمد و علی جمیع الانبیاء و المرسلین»

و هرگاه برای برادران و خواهران دینی و با ایمان خود طلب آمرزش و مغفرت نمایی، همگی آنها را از خود راضی و خشنود ساخته ای، مانند ذکر این استغفار: «اللهم اغفر للمؤمنین و المؤمنات»

و هرگاه بگویی: «سبحان الله و الحمدلله، ولا اله الا الله و الله اکبر» گویا حج تمتع و حج عمره گزارده ای.

منبع: مسند فاطمه زهرا(س)، ص.۱۱۸


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : جدیدترین مطالب , دعا، نماز، تواشیح و ابتهال , سبک زندگی , مذهبی
ارسال دیدگاه

WordPress Image Lightbox Plugin